Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


CUPRA Formentor VZ5 BAT – Pozdvihnutie emócií limitovanou edíciou

Model CUPRA Formentor VZ5 získava temnejší nádych svojho progresívneho charakteru predstavením limitovanej verzie VZ5 BAT. Bude z nej vyrobených iba 500 kusov, ktoré majú rozličné modifikácie karosérie a interiéru, umocňujúce emocionalitu vysoko výkonného SUV-crossovera.

CUPRA Formentor VZ5 BAT má vonkajší dizajn modifikovanými rozličnými čiernymi prvkami. Siahajú od lesklých čiernych líšt strešného nosiča, prednej masky vrátane rámu, obkladov lemov blatníkov a prahov karosérie cez 20-palcové disky z ľahkej zliatiny až po karbónové kryty vonkajších spätných zrkadiel a koncovky výfuku s čiernou keramickou povrchovou úpravou (cerakote). Všetky tieto prvky zvýrazňujú charakter vysoko výkonného SUV-crossovera. Nový vzhľad dopĺňajú logá CUPRA (vpredu a vzadu) a nápis CUPRA vzadu  vyhotovené v tmavom chróme.

Aj v interiéri modelu Formentor VZ5 BAT čierne prvky umocňujú športový charakter dizajnu. Vodič ich vníma od momentu, kedy sa posadí za volant do štandardných škrupinových športových sedadiel CUP. Sú to napríklad detaily z čierneho chrómu okolo mriežok ventilácie a stredovej konzoly, ktoré zvýrazňujú energickú osobnosť výnimočného automobilu.

CUPRA Formentor VZ5 predstavuje maximálny výraz výkonnosti spaľovacieho motora pre automobilovým nadšencov. Prispieva k nemu ikonický, turbodúchadlom prepĺňaný radový päťvalcový motor s objemom 2,5 litra, ktorý dosahuje najväčší výkon 287 kW (390 k) a maximálny krútiaci moment 480 Nm. Krútiaci moment motora sa prenáša cez 7-stupňovú dvojspojkovú prevodovku DSG a systém 4Drive na všetky štyri kolesá. Optimálna trakcia za všetkých podmienok je zárukou vysokých jazdných výkonov ako zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 4,2 sekundy. Maximálna rýchlosť je elektronicky limitovaná na 250 km/h.

Verzia CUPRA Formentor VZ5 BAT je limitovaná na 500 kusov a predstavuje doteraz najexkluzívnejšiu verziu radu Formentor.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov