Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


MINI Cooper SE JCW – Plne elektrické a so športovým vzhľadom

Plne elektrický model MINI Cooper SE predstavuje mobilitu bez emisií a zábavu z jazdy v meste. Nový 3-dverový model možno dostať aj vo výbave John Cooper Works, ktorá zdôrazňuje pretekársku históriu značky.

S výkonom 160 kW (218 k) a maximálnym krútiacim momentom 330 Nm sa model MINI Cooper SE (kombinovaná spotreba elektrickej energie: 14,7 – 14,1 kWh/100 km podľa WLTP; kombinované emisie CO2: 0 g/km) nachádza ďaleko vpredu na ceste k mobilite s nulovými emisiami, najmä vďaka schopnosti šprintovať z 0 na 100 km/h za 6,7 sekundy. Vysokonapäťová batéria inštalovaná v modeli MINI Cooper SE s kapacitou 54,2 kWh umožňuje podľa testovacieho cyklu WLTP dojazd až do vzdialenosti 402 kilometrov. Aby vaše MINI získalo obzvlášť športový vzhľad, môžete si ho objednať vo výbave John Cooper Works. Táto verzia výbavy s mnohými detailmi zdôrazňuje gény značky pochádzajúce z motoršportu. Vznikli na základe mnohých pretekárskych úspechov vrátane troch víťazstiev na Rallye Monte Carlo v 60. rokoch.

Individuálny dizajn prednej a zadnej časti s pôvodom v motoršporte

Nové logo John Cooper Works, ktoré sa vyznačuje ostrými obrysmi, obzvlášť dobre vyniká na osemhrannej prednej maske chladiča svojou tradičnou červenou, bielou a čiernou farebnou kombináciou a symbolickou šachovnicovou vlajkou. Mohutný vzhľad modelu MINI Cooper SE vo výbave JCW dotvárajú, okrem iného, aj 18-palcové disky kolies z ľahkých zliatin v dvojfarebnom vyhotovení Lap Spoke s desiatimi lúčmi a brzdové strmene JCW nápadnej červenej farby. Športový charakter zdôrazňujú aj pruhy na kapote a karosérii.

Súčasť štandardnej výbavy modelu MINI Cooper SE vo výbave JCW dopĺňajú difúzory vpredu aj vzadu. Rámček masky chladiča a logo sú vyhotovené vo vysoko lesklej čiernej farbe. Medzi vizuálne nápadné prvky patria aj kontrastná strecha a kryty spätných zrkadiel červenej farby Chilli Red.

Svetlomety MINI LED využívajú individuálne svetelné podpisy. So zvoleným podpisom JCW zobrazujú predné svetlomety iba dva vodorovné pruhy denných svetiel a zdôrazňujú minimalistický dizajn nového modelu MINI Cooper SE. Grafika matrixových zadných svetiel podčiarkuje šírku zadnej časti vozidla.

Interiér inšpirovaný pretekmi

Sedadlá JCW kombinujú syntetickú kožu s červeným prešívaním a viacfarebným úpletom v ramennej časti. Čierno-červená farebná kombinácia pokračuje aj na 2D úplete, ktorý pokrýva výplne dverí a palubnú dosku, pričom na strane spolujazdca sa nachádza špecifický vzor JCW v štýle šachovnicovej vlajky.

Centrálny OLED displej s vysokým rozlíšením a priemerom 240 mm zobrazuje údaje týkajúce sa vozidla a poskytuje informácie o navigácii, médiách, telefóne a nastaveniach klimatizácie. Režimy MINI Experience Modes ponúkajú nové možnosti individualizácie. Medzi ne patrí aj režim GO-KART inšpirovaný značkou John Cooper Works, ktorý zafarbí displej a vnútorné osvetlenie antracitovo červenou farbou. Okrem špeciálneho zvuku GO-KART umocňuje športový zážitok z jazdy v tomto režime aj upravená odozva plynového pedálu.

Nové asistenčné systémy vodiča a efektívne nabíjanie

Parkovací Asistent Plus s 12 ultrazvukovými senzormi a štyrmi kamerami zjednodušuje parkovanie a vyhľadáva voľné parkovacie miesta. Pokročilý režim EXPLORE Mode ponúka v tomto segmente vozidiel jedinečné riešenie: umožňuje parkovanie pomocou smartfónu bez toho, aby vodič musel sedieť vo vozidle MINI. Ide o významný prínos v pohodlí pri tesnom bočnom parkovaní.

Rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom umožňuje výkon až do 95 kW. To znamená, že batériu možno na rýchlonabíjacej stanici nabiť z 10 na 80 percent za menej ako 30 minút. Vysokonapäťová batéria sa striedavým prúdom nabíja výkonom 11 kW. Po aktivácii navigácie sa vysokonapäťová batéria modelu MINI Cooper SE pripraví na ideálnu teplotu pre efektívne nabíjanie v závislosti od poveternostných podmienok. Výhodu v tomto prípade prináša výrazne kratší čas nabíjania, najmä pri nízkych vonkajších teplotách.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov