Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Lexus zas raz najspoľahlivejšia značka. Predbehne ho niekedy niekto?

V americkej štúdii spoľahlivosti vozidiel J.D. Power 2023 sa Lexus spomedzi všetkých značiek umiestnil na 1. priečke, a to s celkovým skóre 133 PP100 („problémov na 100 vozidiel“), pričom priemer v celom automobilovom priemysle bol 186.

exus zároveň získal dve ocenenia na úrovni modelov; konkrétne išlo o modely NX a RX.
Spoločnosť Toyota Motor Corporation získala celkovo šesť ocenení na úrovni modelov; popri uvedených modeloch Lexus to boli vozidlá Toyota C-HR, Highlander, Sienna a Tacoma.
Americká štúdii spoľahlivosti vozidiel 2023 vychádzala z informácií od 30 062 pôvodných majiteľov vozidiel ročníka 2020 po troch rokoch používania. Štúdia bola realizovaná od augusta do novembra 2022.

Lexus NX 350h 4×4 E-Four F Sport Top – Svieži vietor segmentu

O agentúre J.D. Power
Agentúra J.D. Power je globálnym lídrom v oblasti spotrebiteľských analýz, poradenských služieb a dát a analytických služieb. Ako priekopník vo využívaní veľkých súborov dát, umelej inteligencie (AI) a modelovania algoritmov na pochopenie spotrebiteľského správania agentúra J.D. Power poskytuje priemyslu detailné informácie o interakciách zákazníkov so značkami a produktami už viac ako 50 rokov. Na agentúru J.D. Power sa pri tvorbe svojich zákazníckych stratégií spoliehajú popredné svetové spoločnosti naprieč významnými odvetviami priemyslu. Agentúra J.D. Power sídli v meste Troy v americkom štáte Michigan a má zastúpenia v Severnej Amerike, Európe a ázijsko-tichomorskom regióne.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov