Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


SEAT a CUPRA idú v predajoch riadne bomby!

Značkám SEAT & CUPRA sa na Slovensku darilo v minulom roku naozaj skvele. Najpredávanejším modelom značky CUPRA bol model CUPRA Formentor s počtom 313 predaných vozidiel. Oproti roku 2021 značka zvýšila predaj o takmer o 98,7 %. Predikcie na rok 2023 ukazujú, že značka má aj v tomuto roku tendenciu udržať si podobné tempo rastu, nakoľko okrem doteraz najobľúbenejšieho modelu CUPRA Formentor sa druhým najpredávanejším modelom značky stáva CUPRA Leon. Nové motorizácie v tomto modeli vzbudili veľký záujem.  

Značke SEAT sa na Slovensku taktiež darilo veľmi dobre. Oproti ostatným krajinám v EÚ, kde mala značka SEAT tendenciu poklesu predaja v priemere zhruba o 18,1 % na Slovensku značka za rok 2022 predala 1 332 vozidiel čo je oproti roku 2021 nárast o 25,7 %. Medzi najpredávanejšie modely značky patria obľúbené SUV SEAT Ateca a SEAT Arona. Okrem nich si prvenstvo drží aj praktický rodinný model SEAT Leon.

Dopyt po obidvoch značkách SEAT a CUPRA zostáva aj na Slovensku veľmi vysoký, čomu nasvedčuje aj rekordný počet objednávok. Aktuálne značka CUPRA uviedla začiatkom roku 2023 na slovenský trh model CUPRA Born, ktorý je v ostatých krajinách Európy veľmi populárny. Silnou stránkou oboch značiek je ich atraktivita, široká modelová ponuka, kombinujúca pohony benzínové,  dízlové, plug in hybridné ako aj čisto elektrické vozidlá.

Cupra Leon ST 310 k – Môj šampión!

V roku 2023 počítame s ďalším zvyšovaním predaja najmä u značky CUPRA kde očakávame okrem stabilného záujmu o Formentor ďalšie navýšenie dopytu po modeli CUPRA Leon s dostupnejšími motorizáciami 1,5 TSI, 2,0 TSI, novinkou bude motorizácia 2,0 TDI. Okrem toho nám rok 2023 prinesie aj nové akčné modely SEAT Arona Anniversary ale hlavne limitovanú edíciu pre značku CUPRA a jej modely CUPRA Formentor a CUPRA Ateca označovanú ako TRIBE edition. Ide o edíciu ktorej súčasťou sú čierne matné doplnky so špecifickým dizajnom interiéru a exteriéru.

Diskusia 1
  1. Simoneta Používateľ hovorí

    waaaw, cupra je prekrásne auto. Len na mna velmi drahé a na nové nemám. Takže u mňa by pripadala jedine nejaká nová jazdenka

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov