Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Toyota bZ Compact SUV Concept – Takto vyzerá budúcnosť?

Nový koncepčný model Toyota bZ Compact SUV Concept sa vo svetovej premiére predstavuje na medzinárodnom autosalóne v Los Angeles 2022. Toyota s konceptom bZ Compact SUV Concept prináša možnosť nahliadnuť, ako by mohol vyzerať ďalší vývoj a rozširovanie vízie pod zastrešujúcim označením „bZ“, teda Beyond Zero.

Koncepčný model Toyota bZ Compact SUV Concept bol navrhnutý ako výhradne batériový elektromobil (BEV) s čistým designom. Tento prístup je oslavou duality vozidla, ktoré využíva minimalistický dizajn očakávaný od elektromobilu aj vitalitu budúcnosti. Koncept predstavuje vozidlo s nulovými emisiami, využívajúce udržateľné a ekologické materiály, ktoré súčasne prináša dynamické jazdné schopnosti, špičkové technológie a štýlový vzhľad.

Aerodynamická podoba konceptu ide ruka v ruke s futuristickým vzhľadom vrátane kolies vytlačených do samotných rohov karosérie v prospech dravého postoja. Vozidlo tak evokuje dojem pohybu aj vo chvíľach, keď bez pohybu stojí na mieste. O pokročilých technológiách vypovedajú krátke previsy a šípovité tvary vozidla, zatiaľ čo zužujúca sa kabína pôsobí dynamickým dojmom s nízkym aerodynamickým odporom.

Ostré štylistické stvárnenie pokračuje v interiéri s luxusnými povrchmi a celkovo výrazným vzhľadom. Za zmienku stoja najmä ekologické materiály, ako napríklad sedadlá vyrobené z rastlinných a recyklovaných materiálov v súlade s motívom Beyond Zero. Palubný osobný asistent zaisťuje prepojenie vodiča a zvyšku posádky s vozidlom prostredníctvom zvukov a svetelných prvkov, ktoré sa presúvajú po kabíne v reakcii na požiadavky či povely predných a zadných pasažierov.

Spoločnosť Toyota prostredníctvom filozofie Beyond Zero prezentuje víziu budúcnosti, v ktorej je uhlíková neutralita zaručená vďaka praktickému zavádzaniu celého portfólia produktov, ktoré využívajú vyspelé technológie pohonov na alternatívne palivá, resp. pohony s nulovými emisiami. Rôznorodé portfólio elektrifikovaných produktov potom Toyote pomôže dosiahnuť globálny cieľ uhlíkovej neutrality do roku

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov