Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Indian Motorcycle predstavuje modelový rad 2023, na čo sa môžeme tešiť?

- Indian Motorcycle, prvá americká motocyklová spoločnosť, predstavuje modelový rad pre rok 2023, ktorý zahŕňa novinky FTR Sport a Indian Challenger Elite spoločne s ďalšími modernizovanými modelmi a novým príslušenstvom naprieč celým radom. Modely 2023 navyše ponúknu mnoho nových farebných prevedení a novú atraktívnu grafiku na krytoch nádrže pri modeloch FTR a FTR Sport.

„Rad 2023 je plný najrôznejších modelov a štýlov pre najširšiu škálu jazdcov a svedčí o neúnavnom úsilí nášho tímu vytvoriť a neustále vylepšovať skutočne komplexnú ponuku produktov, ktorá trvá už deväť rokov,“ hovorí Mike Dougherty, prezident spoločnosti Indian Motorcycle. „Toto úsilie bolo zamerané naprieč celým modelovým radom a v rámci každého jednotlivého modelu. Vďaka tomu predstavujeme novinku FTR Sport – ktorá je štvrtým unikátnym modelom radu FTR, z ktorých každý má svoj vlastný štýl a osobnosť.“

FTR: Americký originál

Hlavnou novinkou modelového roku 2023 je nový FTR Sport. Model FTR Sport nahrádza v ponuke verziu FTR S a úrovňou výbavy sa nachádza tesne pod prémiovým modelom FTR R Carbon a zároveň nad modelmi FTR a FTR Rally – čím celý rad FTR dáva na výber zo štyroch odlišných stupňov výbavy.

Odvážny dizajn a športové komponenty modelu FTR Sport, vrátane držiaka poznávacej značky, kapotáže a krytu sedla, posúvajú energický štýl FTR na vyššiu úroveň a cielia hlavne na jazdcov, ktorí sa chcú uvoľniť a užívať si čisto športovú jazdu. FTR Sport ponúka nový dizajn panela nádrže a je k dispozícii vo vyhotoveniach Black Metallic s akcentmi Indy Red a White Lightning s akcentmi Indy Red a Black Metallic. FTR je skutočný americký originál s nezameniteľným, svalnatým štýlom a ponúka jedinečný pohľad na americký V-twin.

Ďalšou novinkou pre rok 2023 je okrúhly dotykový displej s priemerom 110 mm so systémom RIDE COMMAND s navigáciou* pri modeloch FTR Sport, FTR Rally a FTR R Carbon. Tri jazdné režimy (Sport, Standard, Rain) ponúkajú jedinečný zážitok výkonu v rôznych jazdných podmienkach, zatiaľ čo náklonová kontrola trakcie a ABS zaisťujú sebaistú a predvídateľnú ovládateľnosť za všetkých podmienok.

Všetky štyri modely FTR teraz ponúkajú nový športový tlmič výfuku a vyladený predný brzdový systém s výraznejším účinkom. Prístrojový panel je teraz umiestnený vyššie kvôli lepšej čitateľnosti, zatiaľ čo nová spojka zaisťuje lepšiu funkciu aj spätnú väzbu.

Model FTR Rally je vybavený 19- a 18-palcovými vypletanými ráfikmi obutými do pneumatík s hrubou vzorkou a je k dispozícii v novom čiernom laku Black Smoke s rámom vo farbe Desert Earth a ikonickou čelenkou Indian Motorcycle na nádrži.

FTR R Carbon je ako prémiový model vybavený komponentmi z karbónu, prémiovým sedlom, plne nastaviteľnými zlatými prednými vidlicami Öhlins a zlatým tlmičom. Ikonické panely nádrže s logom Indian nájdete exkluzívne na modeli FTR R Carbon, rovnako ako elegantné prúžky v odtieňoch Cloud Silver a Championship Gold.

Zatiaľ čo základné komponenty modelu FTR zostávajú bez zmeny, jeho dizajn oživí rovnaký panel nádrže ako pri verzii FTR Sport a nové žiarivé farby, takže rad FTR bude atraktívnejší pre ešte viac jazdcov. Základný model FTR je k dispozícii vo farbe Metallic Black s kontrastným logom vo farbe Lifted Lime a rovnako zladeným zadným tlmičom, alebo Stealth Grey s logom, zadným tlmičom a kolesami vo farbe Orange Burst.

Aby si majitelia mohli motocykel ešte lepšie prispôsobiť, Indian Motorcycle uvádza na trh deväť nových doplnkov k modelu FTR. Vďaka partnerstvu so značkou Gilles Tooling ponúka Indian Motorcycle jej komponenty vrátane nastaviteľných stúpačiek s prepákovaním a troch doplnkov radu Billet: závažia na riadidlá, viečka olejovej náplne a viečka chladiča. Na jar 2023 budú k dispozícii aj nastaviteľné páčky. Značka Indian Motorcycle navyše rozšírila svoju ponuku karbónových dielov o tri nové kusy: kryt výfuku, kryt rámu a kryt reťazového kolieska. Vyšší komfort potom zaistí odolné sedlo Indian Motorcycle Comfort+, ktoré kombinuje pohodlnú ergonómiu s pridaným polstrovaním, kde je najviac potrebné.

Indian Challenger Elite: Dokonalý štýl a exkluzivita

Pre jazdcov, ktorí chcú niečo exkluzívnejšie a lepšie ako ostatné, ponúka Indian Motorcycle model Indian Challenger Elite 2023. Limitovaná edícia iba 150 kusov, z toho menej ako 50 určených pre trhy mimo Ameriku, sa sebavedome prezentuje prémiovým lakovaním Sapphire Blue Smoke s akcentmi a Titanium Metallic Smoke.

Dokonalá kombinácia štýlu, výkonu a pohodlia: Indian Challenger Elite v meste okamžite upúta pozornosť a na otvorenej diaľnici hltá kilometre po stovkách. Motor PowerPlus ponúka výkon 90 kW – najvyšší vo svojej triede – a krútiaci moment 178 Nm, a jeho prémiové vybavenie a pokročilé technológie poskytujú bezkonkurenčný jazdný zážitok. Dlhý zoznam prémiových funkcií Indian Challenger Elite zahŕňa tri voliteľné jazdné režimy, elektronicky nastaviteľné predpätie zadného odpruženia Fox®, náklonové asistenčné systémy Smart Lean Technology, adaptívne LED svetlomety, LED denné svetlomety, nastaviteľný predný plexištít, platne Select, vyhrievané rukoväte so sedlovými reproduktormi a nové päťlúčové kolesá Precision Cut. Suma sumárum, či už idete vo dvojici na víkendové dobrodružstvo alebo sami do práce, Indian Challenger Elite vždy ponúkne maximálny štýl a exkluzivitu.

RAD 2023: Pestrá ponuka, z ktorej si vyberie každý

Rad Indian Motorcycle 2023 ponúka širšiu škálu modelov a možností ako kedykoľvek predtým a vyberie si z nej každý jazdec vďaka radu nových vylepšení:

  • Všetky modely Thunderstroke a PowerPlus dostávajú novú spojku s lepšou spätnou väzbou a záberom. Antihoppingová spojka obmedzuje odpor motora pri podraďovaní a zvyšuje tak jazdný komfort a zároveň zlepšuje schopnosť udržať trakciu na horšom povrchu. Väčšia trecia plocha a menší odpor páčky znižuje únavu pri ovládaní spojky, čo sa môže hodiť v meste.
  • Modely Indian Springfield, Chieftain, Indian Challenger, Roadmaster a Indian Pursuit sú vybavené prepracovaným LED svetlometom s lepším dosvitom a rozptylom svetla, ktorý pomáha jazdcovi lepšie vidieť na cestu a zároveň zlepšuje viditeľnosť na ceste pre ostatných.
  • Integrované tlačidlá na vyhrievaných sedadlách a vyhrievaných a chladených sedadlách pri modeloch PowerPlus a Thunderstroke teraz majú haptiku, ktorá jazdcom umožňuje cítiť reakciu tlačidla v rukaviciach.
  • Modely Indian Pursuit Premium Package** teraz ponúkajú úložné priestory v spodnej kapotáži.

Naprieč modelovým radom spoločnosť Indian Motorcycle ponúkne rad nových farieb pre medzinárodné trhy, vrátane odtieňov Sagebrush Smoke pre modely Chief Dark Horse a Stryker Red Metallic pre modely Roadmaster Limited a Pursuit Dark Horse. Pri modeloch Roadmaster Limited a Indian Springfield je novým farebným variantom Bronze Pearl Metallic, zatiaľ čo pre Indian Challenger Dark Horse je v ponuke nová farba Titanium Smoke. Kompletný prehľad nových farebných prevedení tohto radu nájdete na IndianMotorcycle.media.

Pre rok 2023 spoločnosť Indian Motorcycle predstavuje rad funkčných doplnkov. V spolupráci s CruzTOOLS® uvádza Indian Motorcycle na trh dve sady náradia, kompatibilné so všetkými modelmi a adaptér osi pre modely FTR. Zväčšiť úložný priestor u väčšiny modelov je možné pomocou nového vinylového vodeodolného vaku, ktorý sa pripevňuje na vybrané zadné sedlá alebo na nosiče batožiny. Okrem toho je pre modely Indian Challenger k dispozícii nové vyhrievané sedlo Syndicate a pre všetky modely Indian Challenger a Indian Pursuit je teraz k dispozícii stojan s ľahším vyklápaním.

Pre rad Chief uvádza Indian Motorcycle na trh dve nové varianty tašiek. Taška Chief Fork Bag sa napevno montuje na prednú časť riadidiel a je ideálna pre uloženie menších predmetov, ako sú rukavice, okuliare, mobilné telefóny alebo fľaše s vodou. Nové sedlové tašky Chief Bobber sú vodeodolné a poskytujú pohodlné skladovanie bez obetovania štýlu.

Pre väčšie pohodlie ponúka Indian Motorcycle majiteľom modelu Chief vylepšené jednomiestne sedlo Comfort+ Solo a dvojdielne sedlo Syndicate. Sedlo Comfort+ Solo našlo designovú inšpiráciu v interiéroch starých muscle cars. Zvršok je príjemnejší na dotyk ako pri štandardnom sedle, jeho tvary jazdca bezpečne držia na mieste a zároveň sú pohodlné. Nové sedlo Chief Syndicate dopĺňa výrazný dizajn motocykla a zároveň zvyšuje pohodlie a podporu jazdca aj spolujazdca. Sedlo Syndicate je vyrobené z odolného čierneho vinylu, ktorý nepremokne ani nevybledne na slnku.

Pre spolujazdcov na modeli Chief Indian Motorcycle predstavuje nízku zadnú opierku, ktorá dopĺňa štýl motocykla a poskytuje pohodlnú oporu pre chrbát spolujazdca.

Indian Challenger Dark Horse – No bullshit!

A konečne, nový zadný kufor Quick Release Low Profile je navrhnutý tak, aby cestovným modelom dodal výnimočný štýl, pohodlie pre cestujúcich a úložný priestor navyše, a pritom si zachoval aerodynamický vzhľad. Odklápacie uzamykateľné veko sa zdvíha do strany pomocou plynovej vzpery pre ľahké otváranie a stabilizáciu otvoreného kufra. Dno kufra je pokryté mäkkou vložkou, ktorá obmedzuje pohyb nákladu pri jazde. Rýchloupínací nízky kufor s objemom 46 litrov ľahko pojme dve otvorené helmy, rukavice a bundu as váhovým limitom 10 kg je ideálny na jednodňové výlety a malé dobrodružstvá. Technológia Quick Release umožňuje rýchlo a ľahko namontovať alebo demontovať kufor bez náradia a vďaka nej na motocykli nezostávajú žiadne montážne prvky.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov