Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Toyote RAV4 GR Sport – Konkurenčná výhoda

Doplnením novej verzii GR SPORT získava teraz modelový rad RAV4 nový, viac športový rozmer.

Vyhotovenie GR SPORT je z dizajnového hľadiska naozaj odvážne. Pridáva lemy blatníkov, bočné lišty a ozdobné prvky na dverách batožinového priestoru v lesklej čiernej úprave. V prednej časti vozidla sa vynímajú výraznejšie obruby hmlových svetiel s rovnakým čiernym vzorom mriežky ako na maske chladiča i nové predné spojlery – s tmavostriebornou úpravou, kde majú primerane pre daný systém pohonu aj odlišný dizajn. Nenápadné znaky GR na mriežke chladiča a dverách batožinového priestoru poukazujú na športovejší charakter vozidla. Nový variant RAV4 GR SPORT ako vôbec prvé vozidlo ponúka zliatinové disky kolies so špeciálnou úpravou, ktorá využíva novú techniku ultrapresného rezania čiar. Štandardne montované 19-palcové disky majú lesklú čiernu úpravu s jemne vyfrézovanými úzkymi detailmi so svetlým povrchom. Toto riešenie skvelo zvýrazňuje ich robustný dizajn s piatimi dvojitými lúčmi.

Interiér

Interiéru dominuje športový, a pritom dokonale prepracovaný vzhľad. Športové predné sedadlá ponúkajú na dotyk príjemné čalúnenie so semišovým efektom a opory zo syntetickej kože – žiadny z týchto materiálov neobsahuje živočíšne produkty. Na opierkach hlavy nájdeme čierne na čiernom reliéfne logo GR, zatiaľ čo kontrast vytvára strieborné prešívanie na sedadlách, volante a radiacej páke, ako aj ozdobné detaily farby Gunmetal na dverách a volante. Logo GR sa vyníma aj na koberčekoch a volante.

K štandardnej výbave nových variantov patrí nový multimediálny systém s 10,5-palcovým displejom s vysokým rozlíšením a tiež 12,3-palcový združený prístroj vodiča s možnosťou prispôsobenia. Ide o kľúčové prvky modernizácie vozidla RAV4 v rámci modelového ročníka 2023. Podobne aj bezpečnostné a asistenčné systémy vodiča pod hlavičkou Toyota T-Mate zahŕňajú dodatočné funkcie najnovšej generácie balíka Toyota Safety Sense. Súčasťou balíka sú nový asistenčný systém núdzového riadenia a vylepšený prednárazový bezpečnostný systém.

Okrem toho, verzia GR SPORT štandardne ponúka elektrické ovládanie predných sedadiel a k tomu pamäťovú funkciu pre sedadlo vodiča i panoramatický monitor.

Výkon

Športovejší vzhľad vyhotovenia GR SPORT dopĺňajú aj dodatočné vylepšenia systému zavesenia kolies. Očakáva sa, že vďaka novým, tuhších pružinám a nastaveniam tlmičov získa RAV4 GR SPORT lepšiu ovládateľnosť a ponúkne pútavejší zážitok z jazdy.

Toyota RAV4

Toyota RAV4 má tú česť byť svetovým originálom rekreačného SUV. Svojím uvedením na trh v roku 1994 stvorila segment trhu, ktorý v súčasnosti patrí medzi tie najobľúbenejšie a kde zároveň vládne tvrdá konkurencia. Pretrvávajúci úspech modelu RAV4 sa odráža aj na jeho súhrnnom celosvetovom predaji, ktorý v roku 2020 prekročil hranicu 10 miliónov. RAV4 pritom stále zastáva vedúce postavenie ako najpredávanejšie SUV na svete.
Aj v rámci svojej poslednej, piatej generácie naďalej definuje tento segment. Zákazníkom poskytuje široký výber úsporných a elektrifikovaných pohonných sústav spoločne s príplatkovým elektrickým systémom inteligentného pohonu všetkých kolies (AWD-i) od spoločnosti Toyota. Ako prvý model postavený na globálnej platforme GA-K spoločnosti Toyota ponúka vďaka nízkemu ťažisku a vysoko tuhej karosérii podstatne lepšie jazdné vlastnosti, vyšší komfort a vo vnútri štedrý priestor pre cestujúcich i náklad.

Toyota Corolla Cross – Svätokrádež alebo…? Prvá jazda

Nová verzia RAV4 Hybrid GR SPORT bude v Európe dostupná od 4. kvartálu 2022.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov