Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Alpine A110 Tour de Corse 75 – Pocta ikone rely!

Alpine je špecialita sama o sebe. Navyše sa vôbec nevyhýba ani špeciálnym edíciám. Najnovšia, A110 Tour de Corse 75, sa okrem dlhého názvu vyznačuje aj rely charakterom.

Predstavená edícia vychádza z modelu A110S. 300-koňový preplňovaný benzínový motor 1,8 v kombinácii s rýchlym automatom a zadným náhonom umožňuje dosiahnuť stovku za 4,5 s. Tieto skvelé parametre boli v edícii Tour de Corse 75 navyše zabalené do zaujímavého obalu. Karoséria špeciálnej verzie  sa vyznačuje žltým lakom s bielymi a čiernymi doplnkami, ako aj decentným číslom 7 na ľavom zadnom blatníku.

Nemožno opomenúť ani nádherné 18-palcové biele disky, ktorých lúčový vzor rozhodne odkazuje na svet rally. Nie je to náhoda. Inšpiráciou pre vytvorenie aktuálne poslednej edície bol kultový rely model Alpine A110, konkrétne exemplár číslo 7, ktorý sa v roku 1975 zúčastnil rely Korzika. Mal vtedy slušne našliapnuté k víťazstvu, ale Renault musel uznať prevahu Lancie Stratos. Z výrobných liniek by malo zísť len 150 kusov, ktoré pôjdu na viaceré európske trhy. Bohužiaľ, ako to už pri špeciálnych edíciách býva, nebude to lacné. Ceny vo Francúzsku sú stanovené na rovnakú sumu 80 tis. eur. To znamená, že nad štandardný variant A110S si treba priplatiť takmer 8,5 tis. eur.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov