Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Mercedes-AMG E 63 S 4MATIC+ Final Edition – Dáva bozk na rozlúčku

S extra bohato vybaveným mimoriadnym modelom E 63 S 4MATIC+ Final Edition vo vyhotovení sedan a kombi sa značka Mercedes-AMG lúči s úspešným výkonnostne zameraným konštrukčným radom 213. Spolu so 4,0-litrovým motorom V8 biturbo s výkonom 450 kW (612 k) a plnovariabilným náhonom na všetky kolesá vrátane šmykového režimu určil nové štandardy. Vďaka ušľachtilému vzhľadu a rozsiahlej sériovej výbave ponúka Final Edition jedinečnú kombináciu výkonu a luxusu.

Final Edition je k dispozícii výlučne vo farbe matná grafitová sivá magno. Aerodynamicky optimalizované 20-palcové kované disky AMG s dizajnom krížových lúčov, osústružené, v čiernej farbe as žiarivo tónovaným čírym lakom, ako aj erb AMG na stĺpiku C a fólie na bokoch vozidla zdôrazňujú mimoriadne postavenie.

K tomu sa pridáva balík AMG Night. Obsahuje množstvo exteriérových prvkov vo vysokolesklej čiernej farbe: predný rozdeľovač prúdenia spojlera predného nárazníka AMG, vložky bočného obloženia prahov AMG, ozdobný prvok na predných blatníkoch, ozdobnú lištu línie bokov a lemovanie okien, telesá vonkajších zrkadiel či ozdobnú lištu spojlera zadného nárazníka AMG. Vhodným zakončením zadnej časti sú dve načierno pochrómované dvojité koncovky výfuku v tvare lichobežníka. Na želanie si možno objednať aj balíky uhlíkových vlákien I a II.

Osvetlenie okolia premieta logo značky AMG vedľa otvorených bočných dverí prostredníctvom techniky, ktorá využíva svetelné diódy. To nielenže apeluje na emócie, ale zároveň v tmavom prostredí predstavuje aj atraktívny prvok. Navyše bude vďaka dodatočnému osvetleniu nastupovanie a vystupovanie aj komfortnejšie a bezpečnejšie.

Jedinečný dojem pokračuje aj v interiéri. Špičkový balík sedadiel AMG Performance neprenecháva priestor žiadnym nesplneným želaniam. So sedadlami AMG Performance ponúka dokonalé bočné vedenie na dynamické jazdné manévre – v kombinácii s estetikou a komfortom: všetky polohy sedenia vrátane bočníc sedadla možno elektricky nastavovať a dokonale si tak prispôsobiť sedadlá postave vodiča. Integrované vyhrievanie sedadiel sa aj pri nízkych teplotách čo najrýchlejšie postará o pohodlný pocit z jazdy. A čalúnenie v ušľachtilej koži napa AMG titánová sivá pearl/čierna so žltými kontrastnými ozdobnými švami zdôrazňuje športový charakter. Prístrojová doska a poťahy línií bokov z vysokokvalitnej kože napa dodávajú interiéru ešte viac exkluzivity.

Volant AMG Performance v kombinácii čierna koža napa/mikrovlákno DINAMICA poskytuje dokonalé uchopenie na presné riadenie. Žlté kontrastné ozdobné švy farebne ladia s čalúnením. Sploštený tvar typický pre vozidlá AMG pochádza z motoristického športu a potvrdzuje športový charakter kokpitu. Ergonomicky umiestnené ovládacie dotykové polia ponúkajú komfortné, intuitívne ovládanie a podporujú sústredené jazdenie. Sériové tlačidlá AMG na volante umožňujú rýchle a presné ovládanie špecifických funkcií ovplyvňujúcich dynamiku jazdy, ako napríklad jazdné programy.

Zberateľské kúsky limitované na 999 exemplárov
Ozdobné prvky AMG z uhlíkových vlákien obsahuje aj stredová konzola. Mimoriadnemu modelu Final Edition dodávajú charakter typický pre motoristický šport. Na stredovej konzole sa nachádza aj plaketa „AMG FINAL EDITION“ s potvrdením limitovanej ponuky 1 of 999. Čierne nástupné lišty AMG z kefovanej ušľachtilej ocele očaria vďaka exkluzívnemu žltému osvetlenému nápisu AMG, ktorý vylepší každé nastupovanie a vystupovanie. Robustné oceľové lišty sú nielen pekné napohľad, ale taktiež chránia pred poškodením prahov dverí. Elegantné čierne podlahové rohože s nápisom AMG a žlté kontrastné ozdobné švy harmonicky zapadajú do dizajnu interiéru.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov