Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


VIDEO: Takto vyzerá ozbrojený prepad spoza volantu

Ozbrojený prepad nie je ani zďaleka taký romantický ako vo filmoch a zvyčajne trvá oveľa kratšie, ako si myslíte. Tento sa skončil našťastie dobre.

Juhoafrická republika má vo všeobecnosti komplikovanú bezpečnostnú situáciu. Ozbrojené lúpeže, prepady, krádeže áut, či dokonca aj únosy nie sú ničím výnimočným. A samozrejme väčšina týchto útokov sa udeje so zbraňami, takže mnohé z nich majú fatálne následky. Neznamená to síce, že život v juhoafrickej republike je extrémne nebezpečný, ale rozhodne nie je bezproblémový.

Presne tak ako v tomto prípade, kedy pancierovanú Toyotu Land Cruiser 70 napadli počas prevozu hotovosti (CIT cash-in-transit) na predmestí Pretórie neďaleko Johannesburgu. O legendárnej odolnosti tohto modelu sa už popísalo veľa, teraz ju môžete vidieť v akcii. Podobne ako aj šoféra a hlavného hrdinu Lea Prinsloo-a, ktorý je bývalým členom špeciálnych jednotiek a momentálne pôsobí aj ako inštruktor pre bezpečnostné jednotky v oblasti sebaobrany, takže je na takéto situácie pripravený.

Land Cruiser 70 po prepade

Nechýba nič, streľba, vytláčanie, nárazy autom do druhého. Neustála streľba však naznačuje, že situácie je nesmierne vážna. Práve preto prekvapí aj následné vystúpenie Prinslooa, s automatickou zbraňou, ktorý sa rozhodol postaviť sqa zoči-voči evidentnej presile. Útočníci však utiekli. Vo fotogalérii nájdete aj fotografie tesne po nehode. Úloha spolujazdca mi nie je doteraz jasná, asi to bol stopár.

 

Toyota Land Cruiser – Drsné auto nielen pre tvrdých mužov!

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov