Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


ŠKODA ENYAQ iV – Predáva sa ako teplé rožky

ŠKODA na Slovensku pokračuje v rozvoji eMobility a na Slovensku dosiahli ďalší míľnik, keď v októbri pokoril hranicu 100 predaných vozidiel plne elektrického modelu ŠKODA ENYAQ iV v rôznych variantoch

Od spustenia objednávok novinky ŠKODA ENYAQ iV ubehlo iba niekoľko mesiacov a ŠKODA AUTO Slovensko už pokorila hranicu sto predaných kusov tohto elektromobilu. „Sme radi, že aj slovenskí motoristi sa začínajú intenzívnejšie zoznamovať s bezemisnou mobilitou, pričom náš plne elektrický model ENYAQ iV je v tejto oblasti najsilnejším zástupcom. Ide o plnohodnotné rodinné vozidlo s veľkorysým priestorom, bohatou výbavou a špičkovou úrovňou bezpečnosti, vďaka čomu presviedča čoraz viac zákazníkov. Samotným predajom vozidiel sa to však ešte len začína. Ako líder na trhu ideme príkladom a zákazníkom zjednodušujeme cestovanie vďaka našim komplexným balíkom služieb eMobility, ktoré prinášajú komfort pri domácom aj verejnom nabíjaní,“ uvádza Jan Procházka, Head of Sales spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Škoda Enyaq iV 80 – Domáci elektromobil + VIDEO

Dominuje silnejší variant

Pre model ENYAQ iV sa rozhodli najmä fleetoví zákazníci s podielom až 91 % vozidiel. Najčastejšou voľbou bola pritom ŠKODA ENYAQ iV vo variante 80 (69%), slabší variant 60 tvorilo 29% dodávok. Slováci si najčastejšie zvolili   hnedé interiérové prevedenie ecoSUITE (36%) , LOFT (29%) a čierne prevedenie SUITE (25%). Obľube sa teší aj športový variant Sportline, ktorý prišiel do ponuky nedávno a vyznačuje sa agresívnejším bodykitom a zníženým podvozkom.

V rámci farebných variantov u Slovákov dominovala „klasika“. Prím u zákazníkov hrajú Strieborná Arctic metalíza (29%), Biela Moon metalíza (21%) či Čierna Magic s perleťovým efektom (18%).

Škoda Enyaq iV: Elektrická vlajková loď

Rozšírená paleta elektrických SUV o ENYAQ COUPÉ iV

Elektromobil ŠKODA ENYAQ iV je možné si objednať už od 35 250 eur. V závislosti od variantu disponuje pohonom zadných alebo všetkých kolies a zákazníci si môžu vybrať z piatich úrovní výkonu a troch kapacít trakčných akumulátorov. Podľa prevedenia ponúka v režime WLTP jazdný dosah až 520 km. Pri každodennom používaní zaujme toto praktické SUV veľkorysým vnútorným priestorom, ktorý je typický pre všetky vozidlá značky ŠKODA. Nová elektrická vlajková loď prináša tiež úplne nové poňatie interiéru, ktoré nahrádza klasické stupne výbavy. Jednotlivé starostlivo zladené podoby vnútra vozidla uľahčujú konfiguráciu a vytvárajú prehľadne štruktúrovanú ponuku jednotlivých verzií. V prvej polovici budúceho roka rozšíri paletu elektrických vozidiel aj model ENYAQ COUPÉ iV, ktorý ponúkne emotívnejší dizajn, lepšiu aerodynamiku, a tým aj vylepšený dojazd na jedno nabitie.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov