Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


OSRAM: Prídavné diaľkové svetlá

Nemáte dostatok svetla na ceste, horšie vidíte, jazdíte prevažne po opustených cestách alebo sa chystáte na dobrodružnú dovolenku so stanom prípadne karavanom? Skúste zvážiť inštaláciu prídavných diaľkových svetiel.

Ponúkajú vysoký výkon a všestranné použitie. Ak potrebujete osvietiť vozovku a okolité prostredie intenzívnejším svetlom, spravidla nepomôže inštalácia iných svetelných zdrojov do súčasných svetlometov. Ideálnym riešením je preto inštalácia prídavných diaľkových svetiel OSRAM LEDriving driving lights, ktoré sú pri zohľadnení lokálnej legislatívy schválené aj pre prevádzku na verejných komunikáciách a disponujú homologizáciou. Viac svetla znamená lepší výhľad aj viditeľnosť, a teda zvýšenú bezpečnosť.

Prídavné diaľkové svetlá sú k dispozícii v mnohých tvaroch a výkonnostných variantoch. Najčastejšie sa stretnete s tzv. lightbarom, úzkym pretiahnutým LED pruhom s príkonom od 35 do 140 W, v závislosti od jeho dĺžky. Možno voliť ale aj okrúhle, prípadne väčšie obdĺžnikové verzie. Všetky verzie vynikajú značkovými a vysoko výkonnými LED diódami a majú dlhú životnosť presahujúcu 5000 hodín. Telá diaľkových svetiel sú otrasu vzdorné a vďaka najvyššiemu stupňu ochrany IP67/IP69K sa nemusíte báť ani preniknutiu vody alebo prachu. Všetka elektronika, vrátane chladenia a tepelnej poistky, je integrovaná, svetlá preto stačí iba podľa legislatívnych požiadaviek pripevniť, pripojiť na zdroj 12/24V napätia a môžete začať svietiť. Zápis do veľkého technického preukazu nie je potrebný.

Biele a silné LED svetlo s farebnou teplotou 6000 K tak môžete mať k dispozícii doslova v priebehu niekoľkých málo minút. A to na diaľku, aj na blízko, v práci alebo vo voľnom čase, na tmavých cestách na vidieku, lesných cestách, na ceste aj mimo nej.

www.osram.sk/am

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov