Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Nová Škoda Fabia: Vieme koľko stojí

Škoda nám v exkluzívnej predpremiére ukázala ako naživo vyzerá nová Škoda Fabia.

Nová Škoda Fabia, obľúbený hatchback, ktorý bol oficiálne predstavený začiatkom mája, už pozná slovenské ceny. Novinka prichádza s ešte väčšími rozmermi, priestrannejším interiérom, bohatou štandardnou výbavou a technologickými novinkami, ktoré doposiaľ v modeloch tejto triedy neboli štandardom.

Štartuje vo výbave Active s motorom 1,0 MPI 48 kW (65 k) a päťstupňovou manuálnou prevodovkou na cene 11 760 eur. Najpredávanejší model značky Škoda prichádza už vo svojej štvrtej generácii s dynamickejším vzhľadom a väčšími rozmermi vďaka novej platforme MQB-A0, ktorú model Fabia využíva vôbec prvýkrát.

To umožnilo, aby Fabia narástla do dĺžky a šírky, čo poskytuje pasažierom vnútri oveľa viac priestoru pre seba, ale i batožinu. Kufor narástol oproti predchádzajúcej generácii o 50 litrov na špičkových 380 litrov, po sklopení zadných sedadiel je dokonca k dispozícii až 1 190 litrov priestoru.
Novinka prichádza už v základe s oveľa bohatšou výbavou oproti svojmu predchodcovi. Už v najnižšej výbave totiž vodiči nájdu všetky asistenčné systémy, ktoré dopĺňa nadštandardná záruka (5 rokov alebo 100 000 km).

Novej generácii Fabie tiež nechýbajú v základe nové Full LED svetlomety vpredu i vzadu. Do technologickej výbavy pribudol vyhrievaný volant, vyhrievané čelné sklo či napríklad ambientné osvetlenie interiéru. Nová Fabia
tiež dostala modernizovaný multimediálny systém s bohatou konektivitou. Tá zahŕňa možnosť komunikovať s autom na diaľku prostredníctvom mobilnej aplikácie, nonstop online pripojenie či možnosť dovybaviť vozidlo vôbec prvý raz virtuálnym kokpitom.

Škoda Fabia tiež preberá rôzne Simply Clever prvky od vyšších modelov, vodiči tak nájdu v novej generácii až 43 šikovných riešení. Novinka prichádza v troch stupňoch výbavy so širokou paletou mimoriadnych balíčkov a atraktívnych paketov, vďaka čomu si každý vyskladá vozidlo podľa svojich predstáv a želaní.

Nová Škoda Fabia pritom štartuje už na cene 11 760 eur vo výbave Active s motorom 1,0 MPI 48 kW (65 k) v kombinácii s päťstupňovou manuálnou prevodovkou.
V základnej výbave sa nachádza napríklad Front Assist, teda asistent núdzového brzdenia s ochranou chodcov,
Lane Assist (asistent udržiavania v jazdných pruhoch), asistent rozpoznania únavy, LED hlavné svetlomety s LED denným svietením, svetelný senzor, obmedzovač rýchlosti, centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním, rádio SWING s 6,5“ farebným displejom, dvojica USB-C konektorov, Bluetooth, štvorica reproduktorov či napríklad novýdvojramenný volant.

Doposiaľ najobľúbenejší a najpredávanejší stupeň Ambition, s cenou od 12 560 eur, do výbavy ďalej
pridáva asistent rozjazdu do kopca, elektrické ovládanie okien vpredu i vzadu, tempomat s obmedzovačom rýchlosti, funkciu SmartLink, manuálnu klimatizáciu s peľovým filtrom, ďalšie dva reproduktory vzadu, dáždnik vo výplni dverí vodiča či chrómované ovládače prívodu vzduchu a rámčeky prívodu vzduchu v interiéri.

Najvyšší výbavový stupeň Style začína od 14 760 eur (od 1,0 MPI 59 kW). Do výbavy ďalej pridáva 16-palcové disky z ľahkej zliatiny PROXIMA AERO, svetelný a dažďový senzor, predné hmlové svetlomety, vyhrievaný multifunkčný volant, dvojzónovú automatickú klimatizáciu, ambientné LED osvetlenie interiéru, 8“ rádio BOLERO, parkovacie senzory vzadu, lakťovú opierku s odkladacou schránkou JUMBO BOX s výduchmi ventilácie aj pre zadných pasažierov či vyhrievané predné sedadlá s tryskami ostrekovačov čelného skla, chrómované podokenné lišty alebo vkladané tkané koberce vpredu i vzadu.

Značka Škoda si už tradične pripravila aj niekoľko akčných paketov, ktorými je možné dovybaviť novinku množstvom ďalšej výbavy za zvýhodnené ceny. Nová Fabia tak môže ďalej získať virtuálny kokpit, systém bezkľúčového prístupu a štartovania, parkovaciu kameru s ostrekovačom, vyhrievané čelné sklo, bezdrôtový SmartLink s podporou Apple CarPlay a Android Auto či napríklad predné parkovacie senzory.

Paleta motorov počíta s výkonnými a úspornými motormi v rozmedzí od 48 kW po 81 kW. Zákazníci si budú môcť vybrať z dvojice motorov 1,0 MPI s výkonom 48 kW (65 k) alebo 59 kW (80 k), ktoré sú k dispozícii s päťstupňovou manuálnou prevodovkou. Výkonnejší turbobenzínový motor 1,0 TSI je v ponuke v troch variantoch. Základný má 70 kW (95 k) a ponúka sa s päťstupňovou manuálnou prevodovkou. V prípade, že si zákazník zvolí variant s 81 kW, má na výber medzi šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo sedemstupňovou automatickou prevodovkou DSG.

Škoda Fabia – Stojí na pevných základoch

 

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov