Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Honda má kabínový filter, ktorý znižuje riziko nákazy Covidom

Honda ponúka nový kabínový filter, ktorý je vysoko účinný pri zachytávaní širokej škály škodlivých baktérií, alergénov a dokonca aj vírusov spôsobujúcich závažné zdravotné problémy vrátane rizík infekcie spojených s vírusom SARS COV-2.

Kabínový vzduchový filter Honda bol vyvinutý v spolupráci s firmou Freudenberg a je v ponuke ako nový originálny náhradný diel Honda, ako alternatíva k štandardnému peľovému filtru. Tento nový kabínový vzduchový filter zabezpečuje aktívnu ochranu – významne znižuje koncentráciu vírusových aerosólov. Dosahuje to jedinečnou viacvrstvovou konštrukciou, ktorá účinne filtruje, zachytáva a potláča škodlivé plyny, ako aj anorganické a biologické častice a aerosóly z vonkajšieho prostredia.

 

Eiichi Hino, President Honda Access Europe NV sa vyjadril: „Pretože si spoločnosť v súčasnosti maximálne uvedomuje vplyv mikróbov a vírusov, ako je COVID-19, očakávame, že dopyt po ochranných riešeniach bude rýchlo stúpať. Tento prémiový kabínový vzduchový filter je skvelým príkladom, ako spoločnosť Honda promptne spolupracuje so svojimi dodávateľmi pri dodávke produktu s reálnymi výhodami, ktorý chráni zdravie a bezpečnosť vodiča a cestujúcich.“

Ako funguje?  

Na zníženie rizika infekcie v kabíne vozidla sa všeobecne odporúča zvýšiť prívod čerstvého vzduchu, čím sa zníži koncentrácia aerosólov. V režime recirkulácie závisí odstraňovanie vírusov zo vzduchu vo veľkej miere od účinnosti filtračného systému a rýchlosti výmeny vzduchu.

Prvé dve vrstvy mikrovlákna prémiového kabínového vzduchového filtra Honda zachytia väčšinu ultrajemných aerosólov, prachu a peľu, zatiaľ čo tretia vrstva vyrobená z aktívneho uhlia je zodpovedná za adsorpciu škodlivého znečistenia, ako sú pevné častice a kyslé plyny. Inovatívna štvrtá biologicky funkčná vrstva potiahnutá účinnou látkou z ovocného extraktu potom účinne deaktivuje zachytené vírusové aerosóly a zabráni ich spätnému uvoľňovaniu do vzduchu v kabíne. Toto jednoznačne preukázala komplexná séria testov vykonaných v spolupráci s Rakúskym výskumným ústavom OFI.

Honda Civic – 11. generácia narástla a chce byť prémiovou

Koronavírusy sa šíria v kvapôčkach vytváraných pri kýchaní, kašľaní alebo dýchaní a na povrchu môžu zostať v infekčnom stave niekoľko hodín či dokonca dní. Vplyvom vetra, zmeny teploty a vlhkosť môže nastať, že sa tieto častice znova dostanú do vzduchu, kedy ich dokáže zachytiť filter.

Filtračné vrstvy na jemné častice poskytujú zlepšenú ochranu proti prenosu vírusov v porovnaní so štandardnými filtrami. Preukázateľne separujú nielen kvapôčky (>5 μm), ale aj kritické vírusové aerosóly (jadrá kvapôčok výrazne menšie ako 5 μm). Nový prémiový kabínový vzduchový filter Honda dokáže zachytiť viac ako 90 % vírusových aerosólov. Inovatívny druhý krok navyše deaktivuje takmer 100 % zachytenej vírusovej záťaže prostredníctvom biologicky funkčnej vrstvy impregnovanej účinnou látkou z ovocného extraktu.

Vírus SARS-CoV-2 je len najnovším z radu vírusov vyskytujúcich sa v dejinách ľudstva, ktoré majú vplyv na ľudské zdravie. Z hľadiska zníženia rizika pri cestovaní v motorových vozidlách ponúka pokrokový prémiový kabínový vzduchový filter Honda jednu z najlepších ochrán, aké sú dostupné na trhu.

Tento nový filter je k dispozícii pre všetky najnovšie modely Honda.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov