Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Hyundai KONA Electric – Toľko stojí stroj na 484 elektrických km!

Hyundai zverejnil cenník modernizovaného modelu KONA Electric. Nová elektrická KONA sa bude na Slovensku predávať s batériami s kapacitou 39,2 kWh a 64 kWh v dvoch úrovniach výbavy Electric a Electric+.

Po odrátaní akciového bonusu začína cena vozidla na sume 33 990 € s DPH. Už za túto sumu získa zákazník vozidlo s bohatou výbavou, v ktorej nechýbajú napríklad predné a zadné LED svetlomety, head-up displej, vyhrievanie predných sedadiel a volantu či 10,25-palcový displej infotainmentu a prémiový audiosystém Krell.

Dve kapacity batérie

Nová KONA Electric je k dispozícii s batériou s kapacitou 39,2 kWh, ktorá ponúka výkon 100 kW (136 k) a dojazd na jedno nabitie do 305 km (WLTP), alebo 64 kWh s výkonom 150 kW (204 k) a dojazdom 484 km. Maximálny krútiaci moment je pri oboch verziách batérií rovnaký – 395 nM. Pri batérii s nižšou kapacitou je vozidlo k dispozícii od 33 990 €, pri verzii s väčšou batériou začína cenovka na sume 40 990 €. Za najvyššiu výbavu Electric+, ktorá je v ponuke len pre vozidlo s kapacitou batérie 64 kWh, si zákazník priplatí 1 500 €.

Bohatá „štartovacia“ výbava Electric

Nová elektrická KONA v oboch stupňoch výbavy ponúka celý rad bezpečnostných systémov a asistentov, ako napr. automatické prepínanie diaľkových svetiel, systém autonómneho núdzového brzdenia s detekciou vozidiel, chodcov a cyklistov, systém na udržanie vozidla v jazdnom pruhu, asistent sledovania dopravných značiek a maximálnej povolenej rýchlosti či Safety Pack, ktorý obsahuje asistent na monitorovanie mŕtveho uhla, asistent na upozornenie na vozidlá približujúce sa v priečnom smere pri cúvaní a varovný systém na bezpečné opustenie vozidla. Nechýba ani svetelný a dažďový senzor, predné a zadné parkovacie senzory a zadná parkovacia kamera.

Oba stupne výbavy ponúkajú tiež špičkový komfort. Štandardom je Winter Pack, teda vyhrievanie predných sedadiel a volantu, ambientné podsvietenie, prístrojová doska Supervision s 10,25-palcovým displejom, head-up displej, bezdrôtové nabíjanie telefónu, adaptívny tempomat s funkciou „auto stop a štart“ či Smart Pack s inteligentným kľúčom so štartovacím tlačidlom. KONA Electric je tiež štandardne vybavená aj 10,25-palcovým farebným displejom infotainmentu s integrovanou navigáciou a 8 reproduktormi a zosilňovačom, ktoré sa dodávajú s prémiovým audiosystémom Krell.

Electric+ s dojazdom 484 km

Výbavu Electric+ je možné získať len s väčšou 64 kWh batériou, ktorá prináša výkon až 150 kW (204 k), aj dlhší dojazd – až do 484 km na jedno nabitie. V cene výbavy Electric+ je okrem väčšej batérie automaticky zahrnutá aj 10,5 kW trojfázová palubná nabíjačka (vo výbave Electric za príplatok 600 €). Súčasťou vyššej výbavy je aj polokožené čalúnenie sedadiel (v Electric za príplatok 700 €). Len výbava Electric+ však ponúka navyše aj asistent na jazdu na diaľnici HDA a vyhrievanie zadných sedadiel. Príplatkovou opciou, ktorá je k dispozícii len vo výbave Electric+, je Premium Pack s koženým čalúnením sedadiel a ventiláciou predných sedadiel (+1 000 €).

Záruka

Hyundai poskytuje na vozidlo 5-ročnú záruku bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Na batériu platí záruka 8 rokov, resp. do 160-tisíc kilometrov.

Viac informácií o novom Hyundai KONA Electric získajú zákazníci u autorizovaných predajcov Hyundai alebo na https://www.hyundai.sk/modely/kona-electric.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov