Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Hyundai SANTA FE: cenník Plug-inu a výbava Smart

Vlajková loď medzi SUV od Hyundai prichádza aj ako nabíjateľný hybrid. SANTA FE Plug-in hybrid rozširuje ponuku elektrifikovaných pohonov a poskytuje najvyšší výkon zo všetkých verzií pohonov – až 191 kW (260 k). Fanúšikov naftových motorizácií zasa poteší akčná výbava Smart, ktorá ponúka pohon 4x4, 8-stupňový automat a bohatý balík bezpečnostných a komfortných prvkov už za 35 390 €.

Najvýkonnejšie SANTA FE Plug-in hybrid

Nové SANTA FE Plug-in hybrid s motorizáciou 1,6 T-GDi a 6-stupňovou automatickou prevodovkou s ovládaním shift by wire má kombinovaný výkon až 191 kW (260 k) a pohon všetkých kolies. Na Slovensku sa predáva len v najvyššej výbave Premium. Cena plug-in hybridného SANTA FE v najvyššej výbave Premium je po odrátaní 1 500-eurového bonusu 50 590 € s DPH. Za príplatok je možné získať už len panoramatické strešné okno (1 200 €), metalický lak (660 €), pričom metalická farba Magma Red je bezpríplatková, na výber je aj 7-miestne prevedenie (1 000 €) a pre tých, ktorí si chcú dopriať maximálny komfort, je k dispozícii Luxury Pack s ešte prémiovejšími dizajnovými prvkami interiéru a exteriéru či diaľkovým inteligentným parkovacím asistentom (2 500 €).

Najvýhodnejšie SANTA FE Smart

Novinkou v ponuke je aj akčná výbava Smart. Tá prináša výborný pomer medzi bohatou výbavou a dostupnou cenou. Za 35 390 € ponúka SANTA FE Smart naftový motor 2,2 CRDi (148 kW/202 k) spojený s 8-stupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou. Vozidlo disponuje pohonom 4×4 a množstvom užitočných bezpečnostných asistentov ako asistent na rozjazd do kopca a zjazd z kopca, systém na automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu, systém automatického núdzového brzdenia s detekciou vozidiel, chodcov aj cyklistov, systém automatického núdzového brzdenia pri odbočovaní vľavo, sledovanie únavy vodiča či automatické prepínanie diaľkových svetiel. O komfort a príjemný pocit z jazdy sa postarajú okrem iného napr. vyhrievanie predných sedadiel, automatická dvojzónová klimatizácia a zadná parkovacia kamera. K Smart výbave patria aj 18-palcové zliatinové disky kolies, predné MFR LED svetlomety a denné LED svietenie, Smart Pack s inteligentným kľúčom so štartovacím tlačidlom, alarmom, imobilizérom a osvetlenými kľučkami a tiež adaptívny tempomat s funkciou „auto stop a štart“. O príjemnú atmosféru počas jazdy sa postará rádio s 8-palcovým farebným LCD monitorom, podporu služieb Apple CarPlay/Android Auto, a sústava 6 reproduktorov.

Hyundai SANTA FE je aktuálne u slovenských predajcov Hyundai v ponuke s naftovým pohonom 2.2 CRDi vo výbavách Smart, Elegance a Premium, ako benzínový full hybrid vo výbavách Elegance a Premium a ako nabíjateľný plug-in hybrid vo výbave Premium.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov