Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Hyundai IONIQ 5 – časť interiéru odhalená

Hyundai predstavil nový obrázok, ktorý odhaľuje priestranný a všestranný interiér očakávaného modelu IONIQ 5. Jeho virtuálna svetová premiéra je naplánovaná na 23. februára 2021.

Hyundai IONIQ 5 je prvý elektrický model, ktorý využíva Globálnu modulárnu platformu pre elektrické vozidlá Electric-Global Modular Platform (E-GMP). Táto platforma určená pre elektrické vozidlá obsahuje plochú batériu, ktorá umožňuje vytvoriť priestranný a variabilný interiér. Ponúka na mieru vytvorenú mobilitu s flexibilnou konfiguráciou na komfortný prevoz pasažierov aj nákladu.

Interiér vybavený najmä ekologickými a textilnými materiálmi odráža rastúci záujem zákazníkov o osobnú dopravu, ktorá podporuje pohodlie a aj nároky na etickejšie a udržateľnejšie produkty.

IONIQ 5 sa od ostatných crossoverov strednej veľkosti, najmä tých so spaľovacími motormi a konvenčnými systémami riadenia, odlišuje tým, že platforma E-GMP poskytuje predĺžený rázvor a plochú podlahu.

Vodič aj cestujúci môžu z kabíny modelu IONIQ 5 v úzkych parkovacích miestach voľne vystupovať na obe strany, pretože plochá podlaha priniesla stredovú konzolu, ktorú možno posúvať dopredu aj dozadu. Sklon sedadiel v optimálnom uhle vytvára v pasažieroch bezváhový pocit. Hyundai zmenšil hrúbku predných sedadiel približne o 30 percent, čím vytvoril viac priestoru pre ľudí v druhom rade sedadiel. Pasažieri si tak môžu upraviť interiér podľa aktuálnych potrieb a situácie.

Sedadlá pokrýva koža ekologicky spracovaná pomocou oleja z ľanových semienok. Ďalšie mäkké textilné čalúnenia interiéru pochádzajú z prírodných vlákien ako napríklad cukrová trstina, vlnená a umelá priadza či z materiálov vytvorených z recyklovaných plastových PET fliaš. Povrchy ako palubná doska, ovládače, volant a panely dverí pokrýva bio farba vytvorená z olejov z repky olejnej a z kukurice.

Hyundai Ioniq 5: Prvé fotky elektromobilu

Vzhľadom na dôležitosť Európy v elektrickej stratégii automobilky Hyundai, príde na vybrané európske trhy limitovaná edícia nového modelu IONIQ 5. Zákazníci si môžu uvádzaciu edíciu s označením Project 45 objednať online a získajú tak viacero špeciálnych benefitov. Tí, ktorí sa zaregistrujú na rezerváciu špeciálnej edície nového modelu IONIQ 5 Project 45, budú aj prvými Európanmi, ktorí svoje vozidlo dostanú. Každému zákazníkovi modelu Project 45 poskytne Hyundai vo vybraných krajinách bezplatné dvojročné predplatné do IONITY, poprednej európskej siete vysoko výkonných nabíjačiek. S IONITY si vodiči môžu svoj nový model IONIQ 5 nabiť maximálnym nabíjacím výkonom a za veľmi krátky čas. Jeho 800-voltová batéria sa dokáže nabiť z 10 na 80 percent kapacity za iba 18 minút. Iba menej ako päť minút stačí na nabitie batérií, aby poskytli dojazd do vzdialenosti 100 km.

Zdroj: Hyundai

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov