Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Cena za diaľničné známky v r.2021 sa nemení

Cena za diaľničné známky v r.2021 sa ostáva na tohtoročnej úrovni. Zdražovanie v nasledujúcich rokoch je však viac než isté.

„Je to definitívne,“ povedal vo včerajšom podcaste na rádiu Expres terajší minister dopravy Napriek tomu, že by si diaľničné známky zaslúžili navýšenie, nezvyšovali sa 10 rokov. Nemôžeme sa však tváriť, že sa za ten čas neotvárali nové úseky, nerástli ceny tovarov a služieb. Neviem si ale predstaviť, v tejto ťažkej dobe zvyšovať náklady pre našich občanov…“

Každopádne je zaujímavé, že pri navýšení ceny ročnej diaľničnej známky o 5 eur by to podľa jeho slov prinieslo možno 5 miliónov eur, čo ďalej podľa jeho slov nič v reálne nevyrieši. Trošku sa mi rozum zastavil, keď 5 miliónov pre jeden rezort veľa neznamená… Každopádne, ja osobne navýšenie ceny diaľničných známok či poplatkov určite neschvaľujem, ale som realista a domnievam sa, resp. som si takmer celkom istý, že štátna kasa je prázdna a príjmy do nej z neba nespadnú. Takže podľa mňa ak osadenstvo  v štátnych inštitúciách ostane rovnaké, alebo aj keby náhodou prišlo nové, tak dlho tento stav neostane. Samozrejme, mýto pre nákladné automobily, a autobusy a jeho ohlásená premena s hlavým cieľom byť výhodnejším pre štát by mala priniesť v dohľadnej dobe ďalšie príjmy na výstavbu a údržbu diaľnic a ciest nižších kategórii.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov