Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Nový Renault Trafic Passenger a SpaceClass ponúka ešte viac!

"V tomto roku oslavuje ikonický Renault TRAFIC svoje 40. narodeniny. Jeho tri generácie sú príbehom úspechu s viac ako 2 miliónmi predanými kusmi v 50 krajinách sveta,. To je skvelá príležitosť obohatiť Renault TRAFIC Passenger a SpaceClass o výrazný dizajn, rozšírenú paletu pohonných jednotiek a asistentov riadenia pre väčšiu bezpečnosť. Tie sú samozrejmou súčasťou sveta osobných automobilov. Vďaka širokej palete verzií navrhnutých pre potreby veľkých rodín, spoločností zaoberajúcich sa VIP transportom, štátnych organizácií alebo dobrodruhov si každý môže nájsť to správne riešenie práve pre seba." Mark Sutcliffe, SVP, Alliance LCV Business Unit

Nový TRAFIC Passenger cieli najmä na profesionálov v oblasti dopravy osôb a veľké rodiny. Nový Renault TRAFIC SpaceClass vychádza v ústrety očakávaniam tých najnáročnejších vodičov a cestujúcich, ktorí hľadajú variabilitu, veľkorysé rozmery interiéru a exkluzívny komfort. Špecialisti na VIP dopravu aj dlhšie cestovanie ocenia výhody verzie Signature, ktorá prináša priestor a atmosféru naozajstnej “business class”. Zákazníci vyhľadávajúci cesty za dobrodružstvom a iné eskapády budú nadšení z verzie Escapade.

Test: Renault Captur TCe 100 Intens – Miláčik

Expresívne vonkajší dizajn, nový odtieň Červená Carmin

Nový TRAFIC Passenger a SpaceClass sa pýši novou priamejšou kapotou a vertikálnou maskou chladiča, čo posilňuje dojem robustnosti. Zároveň je dizajn uhladenejší a expresívnejší, s novými nárazníkmi a FULL LED svetlometmi spojenými chrómovou lištou. Na tú nadväzuje svetelný podpis v tvare písmena C, ktorý je súčasťou identity značky Renault. Nový TRAFIC Passenger a SpaceClass disponujú elektricky sklopnými zrkadlami a novými 17 ” kolesami s diamantovým efektom alebo elegantnejšími okrasnými krytmi kolies. Sú dostupné v 7 farbách vrátane Červená Carmin, ktorá robí ich dizajn ešte okázalejším. Nový TRAFIC Passenger a SpaceClass sa prispôsobí akýmkoľvek požiadavkám zákazníkov.

Nový interiér, optimalizovaný priestor

Úplne nová prístrojová doska, ktorou prechádza vodorovná línia plynule nadväzujúca na výplň dverí, podporuje dojem vzdušnosti a priestoru na palube. Interiér ponúka nové odkladacie priestory. Hlavica radiacej páky a ovládače klimatizácie v chrómovanom vyhotovení ďalej posilňujú dojem z interiéru. Nové farby a materiály rozširujú možnosti personalizácie dostupné zákazníkom. Nový TRAFIC SpaceClass navyše ďalej vystupuje z radu s exkluzívnou palubnou doskou v odtieni Sivá Meteor a ponúka viac elegancie.

Nový TRAFIC Passenger a SpaceClass si zachovávajú vlastnosti, ktoré si ich zákazníci cenia najviac – nákladový priestor až 1,8 m³ a príkladnú modularitu až pre 9 pasažierov.

Inovácia a palubná konektivita

Na palube sa nachádza multimediálny systém Renault EASY LINK. Je kompatibilný so smartfónmi prostredníctvom Android Auto a Apple CarPlay. Všetko potrebné zobrazuje na 8 ” displeji a prichádza s indukčnou nabíjačkou, ktorá umožňuje permanentný pripojenie bez starostí.
Úložné priestory majú objem 86 litrov, ktoré Nový TRAFIC Passenger a SpaceClass ponúka v kabíne. Navrhli ich s ohľadom na čo najlepšiu dostupnosť a jednoduchý prístup. A vozidlo zachádza ešte ďalej, so skrinkou Easy Life, ktorá predstavuje viac ako 6 l priestoru na dosah ruky!
Asistenčné systémy, bezpečnosť a komfort na cestách

Nový TRAFIC Passenger a SpaceClass ponúka poslednú generáciu asistenčných systémov, aby umožnili vodičom cestovať s pokojom v duši a bezpečne. Medzi ne sa radí adaptívny tempomat, ktorý udržuje zvolené tempo. Ďalej aktívne núdzové brzdenie, ktoré varuje vodiča a v prípade potreby ovláda brzdy, aby tak zabránilo kolíziám. Systém varovania pred opustením jazdného pruhu varuje pred nechceným vybočením z jazdnej dráhy. Ďalšou novinkou je systém sledovania mŕtveho uhla, ktorý uľahčuje preraďovanie sa z pruhu do pruhu. Nový čelný airbag je prispôsobený pre 2 pasažierov a ďalej zvyšuje bezpečnosť na palube.

Naftové motory, automatická prevodovka EDC

Nový TRAFIC Passenger a SpaceClass ponúka 3 pohonné jednotky: nový dCi 150 (s manuálnou a automatickou prevodovkou EDC), ktorý posilnil o 5 koní, nový dCi 110 (s manuálnou prevodovkou) a dCi 170 (s automatickou prevodovkou EDC). Nový TRAFIC Passenger a SpaceClass ponúka výkonové rozpätie zodpovedajúce rôznym metódam použitia vozidiel zákazníkov.
6-stupňová dvojspojková prevodovka EDC je k dispozícii pre motory dCi 150 a 170, zvyšuje komfort jazdy vďaka rýchlemu a plynulému radenie stupňov. Inovovaná rada motorov je vybavená technológiou Stop&Start a plne zodpovedá novým reguláciám štandardu Euro 6D FULL.
Detailné informácie týkajúce sa modelov Nový TRAFIC Passenger a SpaceClass budú odhalené na začiatku roka 2021, pred uvedením na jar 2021.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov