Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Jaguar I-Pace: Vylepšená nabíjačka aj filter

Elektromobil Jaguar I-Pace pre modelový rok 2021 sa rýchlejšie dobíja, poskytuje vylepšené technológie a vďaka špeciálnej filtrácii dokáže zachytiť ultra-jemné častice.

Elektromobil Jaguar I-PACE teraz najnovšie ponúka rýchly intuitívny multimediálny systém a možnosť rýchlejšieho nabíjania. Od svojho uvedenia na trh získal model I-Pace viac než 80 celosvetových ocenení, vrátane titulu Svetové auto roku 2019, Najlepší design roku 2019 a Svetové zelené auto roku 2019.

Ide v podstate o prvý model značky Jaguar, ktorý má nový multimediálny systém Pivi Pro priamo od Jaguar Land Rover. Jeho používanie je jednoduché rovnako ako v prípade chytrého mobilného telefónu. Pivi Pro je rýchly systém s vylepšenou EV navigáciou, ktorá vám ako šoférovi ukáže, či sú nabíjacie stanice v okolí k dispozícii alebo v prevádzke, aké majú ceny respektíve ako dlho bude nabíjanie trvať.

Najdôležitejší je fakt, že model I-Pace je teraz štandardne vybavený so zabudovanou trojfázovou nabíjačkou s výkonom 11 kW, ktorá zákazníkom s prístupom k trojfázovej zásuvke umožňuje výrazne rýchlejšie nabíjanie. Pre pripojenie k 11kW wallboxu je možné za hodinu dobiť energiu na absolvovanie 53 km (WLTP), zatiaľ čo 100% nabitie úplne vybitej batérie trvá len necelých 9 hodín

Doteraz bol I-Pace schopný sa nabíjať len jednofázovo, takže plné nabitie pri použití 7kW wallboxu trvalo 12,75 h. Pretože existuje čoraz viac verejných nabíjacích miest, ktoré ponúkajú pripojenie Type 2 – trojfázové nabíjanie s výkonom 11 kW alebo 22 kW. Majitelia elektromobilu Jaguar I-Pace tak teraz profitujú z podstatne kratšej doby potrebnej na nabíjanie.

Pri nabíjaní „na cestách“ pri tzv. rýchlonabijacích staniciach si jednosmerným prúdom s výkonom 50 kW dobijete za 15 minút energiu na dojazd až 63 km, zatiaľ čo jednosmerná nabíjačka s výkonom 100 kW za štvrťhodinu dobije energiu na dojazd až 127 km. Dôraz inžinieri kládli na spokojnosť a pohodlie cestujúcich, pričom ionizácia vzduchu v interiéri teraz zahŕňa filter PM2,5 pre zachytenie ultra-jemných častíc a alergénov vo vzduchu.

Model I-Pace môže dokonca vzduch v interiéri filtrovať ešte predtým, než sa vydáte na cesty. Okrem toho môže interiér pred jazdou vyhriať alebo vychladiť. Vylepšená konektivita ponúka vstavanú kartu SIM s duálnym modemom s datovým plánom 4G, bezdrôtové nabíjanie mobilných zariadení, integrované Spotify a Bluetooth pre dva telefóny súčasne. Systémy vrátane infotainmentu, správy batérií a nabíjanie je teraz ďaka tomu možné na diaľku aktualizovať.

Technológia Safety first je 3D priestorová kamera a digitálne spätné zrkadlo ClearSight, ktoré poskytujú neobmedzený výhľad z vozidla. Jaguar I-Pace akceleruje z pokoja na 100 km/h za 4,8 sekundy a dojazd na jedno nabitie sa pohybuje až okolo 470 km (WLTP). Elektromobil Jaguar I-Pace už je možné objednávať u autorizovaných dílerov značky Jaguar.

-jj-, zdroj a foto: Jaguar

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov