Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Maťo Homola a Hyundai zostávajú spolu

Automobilové preteky dostali pre pandémiu koronavírusu COVID-19 stopku. Aj Maťo Homola sa preto musí uspokojiť s virtuálnymi pretekmi a už niekoľko týždňov ho môžeme vidieť v rôznych digitálnych šampionátoch.

Dnes je známe, že sa sezóna seriálu TCR Europe, v ktorom bude Maťo aj tento rok jazdiť, rozbehne 11. – 13. septembra v Belgickom Zoldere. Maťo ostáva pre sezónu 2020 v tíme BRC Racing Team, s ktorou nadviazal spoluprácu v novembri 2019 na „motoršportovej olympiáde” FIA Motorsport Games 2019 vo Vallelunge, kde Maťo získal pre Slovensko bronzovú medailu. Tento tím stál pri zrode Hyundai i30 N TCR a nielen to. Vo FIA WTCR získal dva tituly svetového šampióna FIA WTCR – jeden krát s talianskym pretekárom Gabriele Tarquinim (2018) a minulý rok s maďarským šampiónom Norbertom Micheliszom.

Maťo Homola na margo spolupráce hovorí: “Som nesmierne šťastný, že môžem oznámiť, že pre sezónu TCR Europe 2020 spájam svoje sily s tímom BRC Racing Team. Po prvý krát sme spolu pracovali na konci sezóny 2019 na FIA Motorsport Games a okamžite som vedel, že toto je pre mňa ten správny tím. Ľudia v tíme majú nesmierne profesionálny prístup a obrovské množstvo skúseností. Po dlhých rokoch som opäť zažil ten pocit, že nie som iba dvojkou v tíme, že nie som iba zdroj peňazí, ale že tím chce vyhrávať a spravia všetko pre to, aby sa im to prostredníctvom mňa podarilo. Cítil som, že som v tých najlepších rukách. Aj toto sú dôvody, prečo som ani na chvíľu neváhal, a rozhodol som sa s tímom BRC Racing Team absolvovať túto sezónu. Vlastne som ani ďalšiu alternatívu neriešil. Moje zručnosti a spojenie špičkového tímu najlepším TCR autom, Hyundai i30N TCR, je z môjho pohľadu víťazná kombinácia. Úprimne, pre sezónu 2020 nemám iný cieľ, iba ten, že chcem získať titul európskeho šampióna TCR Europe 2020. Verím, že spoločne s BRC Racing Team budeme tvrdo a profesionálne pracovať a tento titul získame.”

Gabriele Rizzo, riaditeľ BRC Racing Team dodáva: “S Maťom sme sa po prvý krát stretli v roku 2018 vo WTCR ako súperi a prvú spoluprácu sme absolvovali na sklonku minulého roka na FIA Motorsport Games. Mať ho v tíme, ktorý bude štartovať v TCR Europe je fantastická správa. Náš tím vďaka nemu postaví na štart dve vozidlá a obe budú pilotované jazdcami na najvyššej úrovni. Sme veľmi spokojní a nevieme sa dočkať prvého štartu.”

 

A ako bude teda sezóna 2020 vyzerať? Pôvodný plán počas korona krízy na celom svete počítal so začiatkom už na konci júna, no podľa najnovších informácií sa začiatok sezóny posúva až na september. Aktuálny kalendár počíta so šiestimi pretekárskymi víkendami.

  • 11. – 13. september ZOLDER (Belgicko)
  • 25. – 27. september MONZA (Taliansko)
  • 09. – 11. október BARCELONA (Španielsko)
  • SPA-FRANCORCHAMPS (Belgicko)
  • PAUL RICARD (Francúzsko)
  • JARAMA (Španielsko)

Termín posledných troch pretekov bude oznámený neskôr.

Už na začiatku sme spomenuli digitálne šampionáty. Okrem reálneho TCR Europe 2020, budeme môcť sledovať Maťa Homolu vo farbách BRC Racing Team aj v online pretekoch. Práve v digitálnej verzii TCR Europe Sim Racing bude na štarte stáť 22 reálnych pretekárov TCR Europe 2020, ktorý budú v tomto digitálnom svete bojovať aj o materiálno-finančné odmeny, takže sa určite bude na čo pozerať. Okrem toho bude dizajn každého pretekárskeho auta identický s dizajnom jeho reálneho auta v TCR Europe 2020, takže Maťo bude aj so svojimi reklamnými partnermi určite neprehliadnuteľný. Mimochodom, základný dizajn BRC tímu bude identický s dizajnom Hyundai i30N TCR vo WTCR. Maťo však v súčasnosti už jazdí aj v ďalších virtuálnych pohároch, ako napríklad FIA WTCR eSports, kde patrí medzi najlepších reálnych jazdcov, či Majstrovstvá Slovenska v digitálnom motoršporte, ktoré prelomovo štartovali už tento týždeň. Držte palce Maťovi vo virtuálnych a neskôr aj v reálnych pretekoch!

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov