Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Design Awards 2020: Ocenenie pre Hyundai 45

Štúdiu Hyundai 45 vyhlásili odborníci za „Najlepšie koncepčné vozidlo“ v špeciálnom vydaní ocenenia Design Awards. Premiéru absolvoval tento elektromobil na vlaňajšom autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom, kde ho práve ocenil spomínaný vplyvný lifestylový časopis Wallpaper*.

Koncept Hyundai 45 v sebe snúbi staromilský šarm s vyspelou technikou pre autonómnu jazdu a elektrický pohon. A práve táto kombinácia mu vyniesla víťazstvo v prestížnej ankete v kategórii „Najlepšie koncepčné vozidlo.“ Hyundai 45 navrhli ako spomienku na tradície, pretvorené pre budúcnosť, a predpovedá novú éru automobilového designu značky Hyundai, zameraného na elektrifikáciu, autonómne technológie a inteligentný dizajnový jazyk.

Žijeme v ére digitalizovanej mobility. Hyundai 45 napriek tomu vracia do automobilového designu trochu nostalgického šarmu v modernej podobe,“ uviedol SangYup Lee, viceprezident a vedúci dizajnérskeho centra Hyundai. „Sme nadšení, že kombinácia ďalekosiahlych inovácií a krásy z dôb minulých bola skvele prijatá a ocenená jedným zo svetovo najvýznamnejších časopisov, venujúcich sa designu a životnému štýlu.“ Koncepčné vozidlo 45 nezaprie inšpiráciu v ikonickom vozidle z histórie značky Hyundai.

Štúdia Pony Coupe z roku 1974 patrila medzi prvé automobily, ktoré definovali DNA designu poskytovateľa chytrej mobility. „Štúdia Hyundai 45 kombinuje analógový šarm s uhladenými plochami a elegantnými líniami,“ reagovala Sarah Douglasová, šéfredaktorka časopisu Wallpaper*. „Toto vozidlo je decentné, moderné, uhladené a jednoduché – presne v štýle Wallpaperu*.“ Označenie Hyundai 45 odkazuje na uhol sklonu predného a zadného okna, 45 stupňov. Moderná samonosná karoséria v štýle „fastbacku“ je charakterizovaná čistými líniami a minimalistickým štýlom.

Kórejská automobilka v prípade tejto štúdie prehodnocuje možnosti súčasnej techniky. Napríklad namiesto tradičných vonkajších spätných zrkadielok používa bočné kamery. Interiér je jedinečným životným priestorom, ktorý sa vďaka schopnosti transformácie prispôsobí rozmanitým životným štýlom cestujúcich. Hyundai 45 stelesňuje koncept oslobodeného štýlu značky Hyundai, „Style Set Free“, pre budúcu mobilitu, ktorá kladie dôraz na individualizáciu designu a funkcie.

-jj-, zdroj: Hyundai

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov