Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Opäť nám hrozí štrajk kamionistov!

Pred pár dňami sme priniesli informáciu, že výber mýta nie je efektívny. Štát dohodil pred rokmi lukratívny biznis súkromnej spoločnosti.

A okrem toho, mnohí odborníci tento výber mýta spojený s mýtnymi jednotkami spracúvajúcimi údaje o neustálej polohe vozidla vnímajú ako nezákonný zásah do práv. Tieto údaje navyše zbiera a uchováva súkromná firma.

Navyše aj kvôli firme SkyToll je ohrozená aj bezpečnosť policajtov. Pýtate sa ako? Mýtna polícia má vozidlá klasicky označené  farbami a nápisom Polícia, ale reálne sú majetkom firmy Sky Toll Slovensko. V tejto dodávke zvyčajne sú dvaja ľudia. Policajt, ktorý má určité oprávnenia (zastaviť vozidlo….) a civilná osoba, mýtny úradník, ktorý oprávneniami policajta nedisponuje. V prípade že policajt zastavuje vozidlo, prípadne kontroluje, nemá ho kto istiť… A to je len jedna z mala nedotiahnutých vecí.

Peniaze z ciest sa nevyužívajú na ich stavbu!

Nie sme však jediní, kto sa rozhorčuje nad nesprávne nastaveným mýtnym systémom. Rovnaké rozhorčenie vyjadrila aj Únia autodopravcov Slovenska. Žiadajú Ministra dopravy a výstavby SR Arpáda Erséka o neodkladné zjednanie nápravy. Vybraté finančné prostriedky by mali byť transparentne prerozdelené, a to v prvom rade na obnovu a budovanie cestnej infraštruktúry. Súčasne žiadajú aj o dôkladnú analýzu príčin nehospodárneho nakladania s finančnými prostriedkami a teoreticky možnú trestno-právnu zodpovednosťou kompetentných.

Práve zavedenie nevyváženého mýtneho systému v Slovenskej republike bolo dôvodom celoštátneho štrajku autodopravcov v roku 2010!

V prípade, že nedôjde k náprave zistených skutočností o nehospodárnom nakladaní finančných prostriedkov z výberu mýta, zvážia všetky zákonné prostriedky na zjednanie nápravy, a to vrátane celoštátneho štrajku autodopravcov a dopravnej blokády Ministerstva dopravy a výstavby SR, Národnej dialničnej spoločnosti a Sky Toll Slovensko.

Je nepredstaviteľné, aby autodopravcovia dreli od rána do mrku riskujúc vlastné zdravie a  bezpečnosť, nepoznali rodiny a na druhej strane tolerovali rozkrádanie peňazí, ktoré od nás štát vynúti zákonom!

Je veľmi smutné, ako sa rozšafne hospodári s peniazmi občanov. A mýto je len kvapkou v mori…

Zdroj: UNAS

Foto: Sita

Diskusia 2
  1. Ján Mlynár Používateľ hovorí

    Dúfam len, že to najhoršie zasa nezlíznu samotní vodiči.

  2. Martin Používateľ hovorí

    Zasa strajk za autodopravcov .a kedy budu strajkovat autodopravcovia za svojich zamestnancov ktory na nich robia.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov