Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


VW SUV Roomzz? Nový člen rodiny ID

Nemecká automobilka Volkswagen predstaví v rámci svetovej premiéry štúdiu elektromobilu ID Roomzz. Stane sa tak na autosalóne v Šanghaji, ktorý patrí medzi najväčšie automobilové veľtrhy v Číne.

Neskutočne variabilný a univerzálny model je ďalším členom rodiny ID. Sériová verzia SUV s nulovými emisiami, ktorého interiér má charakter salóniku, bude uvedená na trh v roku 2021 najskôr v Číne. Autosalón v Šanghaji sa uskutoční 16.-24. apríla.

Aj šiesty člen rodiny elektromobilov je skonštruovaný na základe modulárne platformy MEB pre vozidlá s elektrickým pohonom, rovnako už predstavení kompaktní ID., ID. Crozz, ID. Buzz, ID. Vizzion a ID. Buggy.
D. Roomzz prichádza s niekoľkými inováciami.

Ak už jej názov naznačuje, predkladá štúdia progresívne návrhy pre ďalší vývoj interiéru z hľadiska jeho variability, a to najmä úplne novým usporiadaním sedadiel, veľmi kvalitnými materiálmi a individualizovateľným osvetlením.

V prípade elektrického konceptu ID. Roomzz dochádza navyše k ďalšiemu prepojeniu systému IQ. Drive. Režim „ID. Pilot“ umožňuje autonómnu jazdu bez aktívneho prispenia šoféra (úroveň 4).

„ID. Roomzz ukazuje, ako si predstavujeme budúcnosť veľkých SUV s elektrickým pohonom. Puristické estetické pojatie umocňuje jednoznačnú funkcii, zážitky užívateľov sú intuitívne a prirodzené,“ tvrdí Klaus Bischoff, šéfdesignér značky Volkswagen.

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov