Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Nové Clio ponúkne viac

Renault si uvedomuje, že nielen crossovermi je svet živý. A tak si dal na novej generácii modelu Clio mimoriadne záležať.

Prvé oficiálne obrázky dávajú jasnú správu. Novinka dostane kvalitnejšie materiály, detailnejšie dielenské vypracovanie  a kopec modernej techniky. Zadná dvojica dverí má naďalej skryté kľučky a za piatymi dverami je ukrytý väčší batožinový priestor. Emotívnejším dizajnom sa môže pochváliť už civilná verzia Clia, a tak, ak sa potvrdí, že bude Clio k dispozícii aj vo verzii RS, bude to poriadna kočka.

V kabíne vládne pocitový luxus a veľký displej multimediálneho systému. Detailnejšie skúmanie prístrojovej dosky odhalí, že na nastavenie klimatizácie bude mať vodič k dispozícii trojicu solídnych kruhových ovládačov, pragmatické a praktické miesto sa ušlo aj tlačidlám vyhrievania sedadiel, či nastavovaniu tempomatu.  To, čo vodič potrebuje ovládať počas jazdy, teda môže riešiť intuitívne.

Čo môžeme očakávať pod prednou kapotou zatiaľ automobilka nezverejnila. Počítať však isto môžeme aj s výborným benzínovým štvorvalcom s objemom 1,3 litra skombinovaný s manuálnymi aj automatickými prevodovkami, prekvapením by nebol ani hybrid.

Na detailné informácie o novinke si ešte musíme počkať, prvá ochutnávka však naznačuje, že si dali v Renaulte na novej generácii modelu Clio záležať.

Peter Lacena, foto: archív

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov