Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Richard Šikyňa v Lokti zaklopal na dvere klubu TOP 10 najlepších jazdcov MXGP

Svetová motokrosová elita si minulý víkend (21.-22.7.2018) zmerala sily na 14. podujatí seriálu majstrovstiev sveta FIM Motocross World Championship na trati v českom Lokti.

Richard Šikyňa (MX Slovakia), v triede MX2 na motocykli KTM 250 SXF ako jediný Slovák v štartovom poli zdvihol latku slovenského motokrosu poriadne vysoko. Po 14. a 11. mieste so ziskom 17-tich „svetových“ bodov obsadil celkové 11. miesto a opäť prepisuje historické záznamy najväčších úspechov slovenského motokrosu.

Richard Šikyňa: „Na tieto preteky som sa veľmi tešil, ale moja ruka po páde z pred dvoch týždňov, ešte nebola úplne v poriadku. Cez moje obavy som sa už v sobotu cítil na trati výborne a užíval som si každé kolo. V kvalifikačných pretekoch som mal super štart, chytil som tempo s najlepšími jazdcami a nakoniec z toho bolo 11. miesto. Na nedeľu nám v noci dosť zapršalo a z ráno sme mali blato. Štart do prvej jazdy mi opäť vyšiel výborne. V polovici jazdy som mal však kontakt s jedným jazdcom. Stálo ma to niekoľko sekúnd a 3 pozície, ale na motorke som sa cítil skvelo a dotiahol som to nakoniec na 14. miesto. Mal som z toho obrovskú radosť. Štart druhej jazdy nebol úplne ideálny, ale dal som do toho všetko, aby som sa v prvých kolách dostal na čo najlepšie miesto a takmer celú jazdu som šiel jedenásty. 17 bodov a celkové 11. miesto je fantastické a mám z toho neopísateľnú radosť. Týmto výsledkom by som chcel poďakovať všetkým ľuďom a sponzorom, ktorí majú zásluhu na tom, čo som v Lokti dokázal. Hlavne tímu JD GUNEX KTM Racing tímu za ktorý teraz jazdím, tímu MX Slovakia, ktorí je pri mne už 7 rokov a trénerovi Mirkovi Kučírkovi. Tiež veľká vďaka mojej rodine a priateľke Nike za podporu a samozrejme všetkým, ktorí ma hnali dopredu počas celého víkendu. Boli ste neskutoční a užíval som si s Vami každé kolo. ĎAKUJEM!!!“

Peter Kolek, manažér MX Slovakia „Som naozaj veľmi spokojný. Rišo v Lokti celému motokrosovému svetu nekompromisne ukázal, čo dokáže, aká je v ňom sila a odhodlanie. Bez rešpektu si to už v kvalifikačných pretekoch, kde skončil 11., rozdal so svetovou špičkou. A to, čo dokázal v nedeľu v hlavných pretekoch nepotrebuje asi ani komentár.

MX Slovakia (PL), foto: archív

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov