Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Stovka áut Porsche na Bratislavskom hrade. Padne rekord z minulého roka?

Najstaršie Porsche nieslo výrobný štítok vyrazený v šesťdesiatych rokoch. Najdrahšie stálo viac ako pol millióna €. Tento rok sa návštevníci môžu tešiť na ešte unikátnejšie stroje z preslávenej stuttgartskej dielne.

Legenda 356 na vlastné oči

PORSCHE SPORTSCAR TOGETHER DAY, ktoré sa koná pri príležitosti 70. narodenín prvého sériovo vyrábaného automobilu PORSCHE 356. Organizátorom sa pritom podarilo nemožné – na Bratislavskom hrade návštevníci uvidia aj repliku legendárneho Porsche Speedster 356. Okrem toho diváci začujú naživo zaburácať množstvo ďalších modelov Porsche, medzi ktorými nebudú chýbať 911 GT2 RS, 911 R, 918 Spyder, 911 GT3 RS, 911 GT3, 911/964 RS, 911/993 Turbo a mnoho ďalších.

Porsche nie je zábava bohatých

Klub Porsche Fans Slovakia vznikol aj s cieľom dostať značku Porsche bližšie k verejnosti. Priblížiť Porsche nie ako symbol bohatstva, ale dedičstva, konštrukčnej súťaživosti a precíznosti či nadčasového dizajnu. Spojiť nadšencov a majiteľov s budúcimi majiteľmi, mechanikmi či skúsenými jazdcami. Aj preto podujatie nie je určené len pre majiteľov automobilov Porsche, ale aj pre širokú verejnosť. Automobily Porsche si môže každý zblízka obzrieť a podiskutovať s majiteľmi o ich prevádzke či servise. Komu bije srdce pre nemeckú precíznosť a chcel by mať jeden klenot s logom Porsche vo svojej garáži, stačí si prísť dobre obzrieť Porsche 924. Tento nenápadný model pomaly, ale isto naberá na hodnote ako väčšina youngtimerov Porsche a váš môže byť už za sedemtisíc €.

Semináre a prednášky pre nadšencov

Ďalším špeciálnym prekvapením tohto ročníka je spojenie s importérom , ktorý pomohol program obohatiť. Už teraz sa môžete tešiť na semináre v chill out zone, kde sa dozviete zaujímavosti z histórie automobilky, informácie o najnovších technológiach ,či seminár s diskusiou či je dobre investovať do starších modelov Porsche. Náročných čakajú rozhovory so zaujímavými osobnosťami zo sveta motoršportu a vedomostné kvízy o zaujímavé ceny.

Autá zo šiestich krajín

Medzinárodný charakter podujatia potvrdzuje aj fakt, že minulý rok usporiadateľ Porsche Fans Slovakia zorganizoval dva medzinárodné zrazy automobilov Porsche. V Piešťanoch a Bratislave sa okrem majiteľov áut zo Slovenska a Českej republiky stretli aj nadšenci a majitelia áut Porsche z Maďarska, Rakúska, Švajčiarska a Poľska.

Praktické informácie pre návšteníkov podujatia:

PORSCHE SPORTSCAR TOGETHER DAY

sobota,  9. júna 2018 od 9:00 do 15:00 hod.

Bratislavský hrad, Námestie Alexandra Dubčeka 1, 812 80 Bratislava

  • Majitelia automobilov Porsche sa môžu zúčastniť tohoto podujatia so svojím automobilom prostredníctvom registrácie na office@porschefans.sk (uzávierka registrácie je 8. júna 2018)
  • Verejnosť má vstup bezplatný
  • Pre najmenších je v areáli k dispozícii detské ihrisko.

Tlačová správa, foto: archív

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov