Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Maťo Homola na WTCR v Maroku

Sezóna FIA WTCR odštartovala v Marakéši. Maťo Homola preteky, ktoré sa konali v sobotu, po viacnásobných kontaktoch nedokončil. No v nedeľu na neho čakali ďalšie.

Do prvých pretekov štartoval Maťo z 15. miesta vďaka penalizácii Frédérica Vervisha. Boli to dramatické preteky, kde došlo ku viacerým kontaktom, no Maťovi sa podarilo tým väčším vyhnúť a dokonca sa dostať pred jedného jazdca. V jeden moment sa dostal takmer na dosah bodovaných miest, keď sa pohyboval na 12. mieste, no John Filippi dokázal slovenského jazdca predbehnúť a Maťo celkovo obsadil 13. priečku. „Máme viacero problémov a nie som stopercentne spokojný s autom. Brzdy sa nedajú úplne dobre dávkovať a bojoval som aj s kŕčmi v ľavej nohe. Skutočne som musel tlačiť. Rovnako bojujem s autom uprostred zákrut, nefunguje to ešte tak ako by malo. Teraz sa však sústredím na ďalšie preteky, ktoré začínajú o chvíľu,” povedal po druhých pretekoch víkendu Maťo.


Záverečné víkendové preteky štartoval Maťo už podľa výsledkov kvalifikácie, teda zo 16. priečky. Pravdepodobne nie je možné, aby preteky na tomto okruhu prebehli bez neutralizačného vozidla a to nechýbalo ani teraz. V 15. kole sa Maťo dostal už na 12. miesto, no Tom Coronel sa prebojoval pred neho a o to iste sa snažil aj Nathanael Berthon, ktorý však v pravotočivej zákrute nenechal Maťovi žiadne miesto, snažil sa ho zavrieť a doplatil na to, keď sa jeho auto po kolízii s našim pretekárom stočilo a skončil v bariérach. Už druhý výjazd safety caru počas tretích pretekov víkendu znamenal opäť zvoľnenie pretekov. Po tomto kontakte zostalo Maťove auto poškodené a voľný spliter neumožnil ideálne fungovanie aerodynamiky. Napriek tomu však ubránil už druhé 13. miesto v Marakéši. „Skutočne som do toho dal všetko. Musíme ešte skutočne auto doladiť. Na prvú 10. nestrácame veľa, no na prvú päťku to stále nie je. Problémy s brzdami a nedotáčavosť v takmer všetkých zákrutách,” skonštatoval po pretekoch.


Záverečná bilancia víkendu – dve trináste miesta a jedny nedokončené preteky pre slovenského pretekára. Napriek najmenšiemu objemu zo štartového pola Peugeot 308 TCR ukazuje, že dokáže dosiahnuť do prvej desiatky, no je potrebné nájsť to správne nastavenia. Pred nami je ešte 27 pretekov a množstvo bodov. „S tímom budeme testovať a hľadať ďalšie desatinky. Sezóna začína, hlavu hore a ideme na to!” uzatvoril po víkende Maťo Homola.
Teraz sa seriál svetového pohára WTCR presunie do Maďarska, kde sa posledný aprílový víkend predstaví aj slovenský pretekár a preto všetkých slovenských fanúšikov srdečne pozývame, keďže je to najbližšie, ako sa WTCR tento rok ku Slovensku dostane.

MH (šr)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov