Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


VIDEO: Nissan 370Zki? Zimný kabriolet a snežný skúter s výkonom 382 koní!

Viete si predstaviť ten pôžitok z rýchlej jazdy po zasnežených lazoch alebo pláňach?

Hľadáte dokonálu a viacegeneračnú hračku na zimné obdobie? V takom prípade máme pre vás tip! Na februárovom autosalóne v Chicagu (10.-19.) totiž predstaví automobilka Nissan snežný skúter s výkonom 328 koní!

 

Uletený zimný kabriolet používa namiesto kolies pásy a lyže. Táto skutočnosť ho predurčuje na zábavnú záležitosť v bielej stope. Ak s odmyslíme faktor zábavy, tak nesrkomne možno povedať, že tento snežný skúter je vhodný všade tam, kde je veľa snehu a neskutočne mrzne.

Novinka od Nissanu, ktorá má dokonca plátenú skladaciu strechu, najskôr do sériovej výroby nikdy nepôjde. Napriek tomu ide o pozoruhodný stroj, ktorý má namiesto predných kolies lyže, pričom zadné kolesá sú nahradené pásmi v trojuholníkovom profile.


Aby bol inštalácia zadných pásov možná, vozidlo má oproti originálu zvýšený podvozok o deväť centimetrov a špeciálne vyvinuté náboje kolies, na ktoré je možné vybavenie pripevniť. Kvôli zvýšeniu podvozku inžinieri Nissanu odstránili celé prenosové ústrojenstvo, na novo bolo vyrobené uchytenie motora a prevodovky.


Spomínané pásy roztáča naďalej ten istý atmosférický agregát V6 s výkonom 328 koní, ktorému asistuje automatická sedemstupňová prevodovka. Pred poškodením v teréne ich zospodu ochraňuje nový kryt. Ak hovoríme o zmenách, tak treba spomenúť aj úpravy podbehov, zavedenie rozširovacích podložiek a odlišné vedenie brzdových hadičiek.

 

Pod motor sa nasťahoval ochranný plech. A keďže predné brzdy nemajú ako fungovať, auto spomalujú len tie zadné, pričom očakávame, že bolo odstavené ABS a ESP. Nový dizajn je len akýmsi obalom, svetlomety dostali originálne žlté krycie sklá.

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov