Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku
kia sorento

Predsériové modely BMW X7 už schádzajú z montážnej linky

V závode BMW Group v meste Spartanburg (USA) sa začala predsériová výroba modelového radu BMW X7.

Začalo sa tak odpočítavanie posledných dvanástich mesiacov, ktoré chýbajú do predstavenia sériového vozidla, naplánovaného na koniec roka 2018. Predtým však vozidlo absolvuje sériu testov v obzvlášť extrémnych podmienkach. Ide o veľmi špeciálne vozidlo a ďalší člen rodiny  bude už piaty z modelových radov BMW X, ktoré sa zo Spartanburgu exportujú do všetkých kútov sveta.

  

Zatiaľ pod maskou

Výroba predsériových vozidiel slúži v závode na zabezpečenie a optimalizáciu výroby sériových modelov. Navyše, predsériové vozidlá využívajú rovnakú výrobnú linku ako sériové vozidlá BMW X5 a BMW X6. Tím špeciálne trénovaných odborníkov zabezpečí prípravu sériovej výroby ako aj zaškolenie a výcvik kvalifikovaných zamestnancov na sériovú výrobu.

Predsériové vozidlá vyrobené v závode BMW Group Spartanburg dostanú k dispozícii odborníci z vývojového oddelenia, ktorí ich potrebujú na homologáciu, registráciu ako aj na testovanie odolnosti a výdrže v extrémnych podmienkach v púšti v Údolí smrti či na zasnežených a zľadovatených tratiach v Škandinávii.

Predsériové vozidlá sú už z továrne vybavené kamuflážou. Nápadné pásikové vzory sú navrhnuté tak, aby sa finálny vzhľad nového SAV podarilo čo najdlhšie udržať v tajnosti.

Piaty modelový rad zo závodu BMW Group Spartanburg

Spoločnosť BMW Group vyrába v závode v meste Spartanburg modelové rady BMW X pre USA ako aj pre globálne trhy.

S rekordným počtom 411 000 vozidiel vyrobených v roku 2016 je Spartanburg v súčasnosti najväčším výrobným závodom spoločnosti BMW Group na svete. Približne 70 percent vozidiel vyrobených v Spartanburgu sa vyváža do 140 krajín celého sveta. Podľa údajov Ministerstva hospodárstva USA je spoločnosť BMW Group najväčší vývozca v USA podľa výšky hodnoty vývozu. Maximálna ročná výrobná kapacita je približne 450 000 vozidiel. Denne opustí brány výrobného závodu Spartanburg 1 400 vozidiel modelových radov BMW X3, X4, X5 a X6. V súčasnosti sa výrobný závod Spartanburg pripravuje na piaty modelový rad, ktorým bude BMW X7.

Spoločnosť BMW Group doteraz investovala v USA 8 miliárd dolárov a od začiatku výroby, ktorý sa datuje na 8. septembra 1994, vyrobila približne 3,9 milióna vozidiel.

BMW (šr)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov