Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


VIDEO: Porsche 911 pre fajnšmekrov! Model od Singeru a Williamsu má 500 koní

So zatajeným dychom sme sledovali, keď začiatkom tohto roku vedenie firmy Singer Vehicle Design oznámilo kolaboráciu s inžiniermi Williams Advanced Engineering. Výsledkom je odľahčené a výkonnejšie klasické Porsche 911, z ktorého sa vyrobí len 75 kusov.

Pri tomto „autíčku“ azda každému motoristickému nadšencovi zaplesá srdiečko. Odborníci z Williams F1 vložili do klasického vozu Porsche generácie 964 z roku 1990 úplne nový život vďaka špičkovým technológiám. Celý projekt bol označený skratkou DLS (Dynamics and Lightweighting Study), čo sa dá volne preložiť ako štúdia dynamiky a odľahčovania.


Tento model Porsche 911 disponuje novo-vyvinutým atmosférickým plochým šesťvalcom s objemom štyri litre, ktorý vychádza z klasického 3,6-litrového boxeru z roku 1990. Ten produkuje celkovo 368 kW (500 koní) a jeho obmedzovač je nastavený na 9000 otáčok za minútu. Spojený je s novou odľahčenou šesťstupňovou manuálnou prevodovkou.


Na odborných konzultáciách pri stavbe auta sa podieľal aj Hans Mezger, svetoznámy inžinier od Porsche. Vo výrobnom procese sa vo veľkej miere využívali výrobné diely z titánu, horčíku, hliníku a napríklad výfukový systém je vyrobený z kombinácie titánu a exotickej zliatiny Inconel, ktorá je doma vo svete formule 1.


Vďaka využitiu ľahkých materiálov má voz celkovú hmotnosť len 990 kg. Aj podvozok je ľahší a disponuje lepšou geometriou a širšou nastaviteľnosťou vďaka tlmičom na objednávku EXE-TC. Atraktívne 18-palcové kolesá navrhla firma BBS, obuté sú do pneumatík Michelin Pilot Sport Cup a karbónovo-keramické brzdy pochádzajú od Bremba.


 

Interiér je minimalistický, ale veľmi sympatický. Vo vnútri dominuje kombinácia kože v odtieni Blood Orange a prvkami z karbónu. Niektoré časti zostali v rovnakom odtieni zelenej farby akú má aj exteriér vozu. Vzhľadom k silnému výkonu samozrejme nemôžu chýbať ani moderné športové sedačky a bezpečnostná klietka v zadnej časti.

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov