Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

ŠKODA bude vyrábať vozidlá s čisto elektrickým pohonom!

ŠKODA AUTO bude od roku 2020 v Mladej Boleslavi vyrábať vozidlá s čisto elektrickým pohonom. A od roku 2019 aj elektrické komponenty pre plug-in-hybridy.

Výroba elektromobilov a elektrických komponentov predstavuje veľký krok pri realizácii stratégie spoločnosti.

„Budúcnosť značky ŠKODA bude elektrická,“ zdôraznil predseda predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier. „Plánujeme, že do roku 2025 zákazníkom ponúkneme päť vozidiel s čisto elektrickým pohonom v rôznych segmentoch. Teší nás, že prvé vozidlo značky ŠKODA s čisto elektrickým pohonom bude vyrábané v Českej republike. Toto rozhodnutie potvrdzuje veľkú dôveru koncernu v zručnosto zamestnancov spoločnosti ŠKODA AUTO. Je to dôležitý krok pre budúcnosť značky ŠKODA i Českej republiky ako jedného z centier automobilového priemyslu,“ dodal Bernhard Maier.

Okrem výroby elektromobilov sa budú v mladoboleslavskom závode od roku 2019 vyrábať tiež elektrické komponenty pre plug-in-hybridné vozidlá niekoľkých značiek koncernu Volkswagen.

Prvý elektrifikovaný sériový model značky ŠKODA na trh vstúpi už v roku 2019: bude to ŠKODA SUPERB s plug-in-hybridným pohonom, ktorý bude schádzať z linky v závode v Kvasinách. V roku 2020 k nemu v Mladej Boleslavi pribudne prvý model s čisto elektrickým pohonom.

Na tohtoročnom autosalóne Auto Shanghai automobilka predstavila elektrickú štúdii ŠKODA VISION E – svoju predstavu o budúcnosti autonómnej jazdy s elektrickým pohonom.

Elektrifikácia modelovej palety značky ŠKODA a výroba elektrických komponentov pre koncern Volkswagen patrí medzi dôležité piliere Stratégia 2025. Ďalšími dôležitými oblasťami sú digitalizácia produktov a procesov, vstup na nové trhy a rozširovanie klasickej výroby automobilov o mnoho ďalších služieb, súvisiacich s mobilitou.

SMS (šr)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov