Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku
kia family

Daimler: nabíjanie má byť rýchle ako tankovanie !

Nová technológia FlashBattery izraelskej spoločnosti StoreDot má umožniť nabiť elektrické vozidlo rovnako rýchlo (za päť minút) ako trvá bežné tankovanie fosílnych palív. S cieľom urýchliť uvedenie technológie FlashBattery pre elektrické vozidlá Daimler investuje a vstupuje ako strategický partner do spoločnosti StoreDot, pričom tiež získava miesto v jej predstavenstve.

StoreDot (založená v roku 2012) je priekopníkom inovácií v oblasti materiálov pre nanotechnológie a pre ich použitie na ultrarýchle nabíjanie akumulátorov. Je lídrom dodávok elektrických systémov nabíjania a materiálov na ukladanie energií, pričom jej technológia sa navyše vyznačuje vysokou efektívnosťou pri spätnom získavaní energie (rekuperácia).

Možnou oblasťou použitia technológie spoločnosti StoreDot pri spolupráci s Daimlerom je spoločný vývoj, prispôsobovanie a integrácia do ďalšej generácie FUSA eCanter i ďalších vozidiel. „Elektrifikovať nákladné vozidlo je najvyššou prioritou koncernu Daimler,“ zdôrazňuje Martin Daum, člen predstavenstva koncernu Daimler, zodpovedný za divíziu Daimler Trucks & Buses a pokračuje: „Najlepším dôkazom našich cieľov je priniesť na trh elektrické vozidlá vhodné na každodenné použitie. Krátky čas nabíjania akumulátora má preto veľký význam.“

„Spolu s tímom koncernu Daimler vytvárame synergie, ktoré optimálne spájajú vlastnosti našich inovatívnych riešení s požiadavkami na elektrické vozidlá budúcnosti,” dopĺňa Doron Myersdorf, spoluzakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti StoreDot.

Na fotografii:
Elektrifikácia nákladného motorového vozidla je pre koncern Daimler najvyššou prioritou. 14. septembra 2017 oslávila divízia Daimler Trucks v New Yorku celosvetové uvedenie vozidla FUSO eCanter na trh, ktoré je prvým sériovo vyrábaným ľahkým nákladným motorovým vozidlom s čisto elektrickým pohonom. Krátky čas nabíjania akumulátora má pre zákazníkov veľký význam. Divízia Daimler Trucks momentálne pracuje v spolupráci so spoločnosťou StoreDot na komplexnom používaní systémov rýchlonabíjania, možnou oblasťou použitia je pritom ďalšia generácia vozidiel FUSO eCanter.

Daimler (šr)

 

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov