Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

VIDEO: Neznesiteľná ľahkosť bytia, hráči Bayernu Mníchov "fasovali" nové Audi

Byť hráčom futbalového klubu Bayern Mníchov je prestíž sama o sebe. Vysoká životná úroveň, kvalitní spoluhráči, nadštandardný príjem, široká fanúšikovská základňa, ale aj v podstate už tradičné vyberanie sponzorských automobilov značky Audi.

Inak tomu nebolo ani tento rok. Absolútna väčšina hráčov mala záujem o Audi s charizmatickými písmenami RS6s a RS7s. Bavorský veľkoklub spolupracuje s nemeckou automobilkou už od roku 2002, takže spomínaný rituál má už za sebou 15 sezón. Okrem promotion akcie pre automobilovú značku so štyrmi krúžkami v znaku, to bolo už aj tradične stretnutie hráčov s fanúšikmi.


V tomto roku sa najčastejšie na zozname želaných vozov u futbalistov objavil model Audi RS6 Avant. Tento skvostný kúsok dostali piati hráči vrátane nemeckých zadákov Matsa Hummelsa, Jérôme Boatenga a španielskeho legionára Thiaga Alcántaru.

Zjazvený francúzsky krídelník Franck Ribéry po dvojročnom užívaní modelu RS7 siahol teraz po Audi SQ7, v ktorom bude tiež jazdiť aj nemecký zakončovateľ Thomas Müller. Niekoľko futbalistov z bavorskej metropoly sa však uspokojilo aj s modelom Q7.

Ďalšie SUV Audi je model SQ5, v ktorom si bude užívať pocit z jazdy aj staronový hlavný tréner Jupp Heynckes. Nemecký tínedžer Felix Götze, ktorý je bratom skúsenejšieho Maria, uprednostnil skromne A3 Sportback. Podľa jeho slov je to auto vhodné do mesta vzhľadom na relatívne nízku spotrebu.

Futbalisti Bayernu si vozy prevzali priamo v nemeckom Ingolstadte, kde navštívili aj výrobnú halu a továreň. Prezreli si výrobné linky, na ktorých sa montujú modely A3, A4, A5 alebo Q2. V roku 2016 ich tu vyrobili 592.337 kusov. Mimochodom, model Q2 vzbudil medzi futbalistami záujem, rovnako ako napríklad Audi S5 cabriolet. Modely A8 a A5 Sportback G-Tron sa na akcii objavili len kvôli prezentácii.

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov