Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Exkluzivita limitovanej série Nissan Micra

Do predaja sa dostáva Nissan Micra v edícii BOSE Personal Premium, ktorá spája to najlepšie z výrazného dizajnu a vysokokvalitného zvuku.

 Vozidlo vzniklo na počesť dlhodobého partnerstva spoločností Nissan a BOSE, ktorá je dodávateľom špičkových audiosystémov. Je to prvá špeciálna edícia úplne nového vozidla Nissan Micra piatej generácie.

     

Na zaistenie exkluzivity je výroba obmedzená iba na 2 500 vozidiel v celej Európe a kľúčovým faktorom príťažlivosti tejto edície Micry je pre zákazníka špeciálny audiosystém BOSE Personal. Digitálna úprava zvuku a šesť vysokovýkonných reproduktorov BOSE zaisťuje kompletné priestorové obklopenie zvukom. Šestica reproduktorov zahŕňa i dva priekopnícke reproduktory BOSE UltraNearfield™ zabudované do opierky hlavy vodiča.

Zvuk audiosystému BOSE Personal si môže vodič prispôsobiť pomocou funkcie BOSE PersonalSpace Control. Táto funkcia sa nachádza v nastavení audiosystému Micry, ktoré je dostupné prostredníctvom dotykovej obrazovky systému pre informácie a zábavu NissanConnect. Funkcia umožňuje nastavovať celý rad parametrov audiosystému. Tak je možné nastaviť napríklad precízny zvuk zameraný iba na prednú časť vozidla alebo obklopujúci zvuk, ktorý pokryje väčšiu časť interiéru.

Špičková úroveň výbavy

Nissan Micra edícia BOSE Personal Premium vychádza zo špičkovej úrovne výbavy Tekna. Táto edícia dostupná vo farbách exteriéru čierna Enigma alebo sivá Gunmetal ponúka v štandarde balíček Ultimate na personalizáciu exteriéru a balíček na personalizáciu interiéru Micry, oba vo farbe oranžová Energy.

Personalizácia exteriéru zahŕňa oranžové prvky na prednom a zadnom nárazníku, postranné ochranné lišty, kryty zrkadiel a 17-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny. Personalizovaný vzhľad je zavŕšený vysokokvalitnými čiernymi a oranžovými eloxovanými nálepkami na streche a kapote. Jedinečný znak BOSE Personal na B stĺpikoch Micry označuje limitovanú edíciu vozidla.

Možnosti personalizácie interiéru zahŕňajú dvojito prešité farebné a na dotyk mäkké segmenty sedadiel v oranžovej Energy, ďalej podlahové koberčeky a lišty prahov dverí. Rovnako tak boli medzi predné sedadlá pridané prvotriedne lakťové opierky.

Vrcholná úroveň

Základ edície BOSE Personal v úrovni Tekna, ktorá predstavuje vrcholnú úroveň Micry, rovnako znamená, že vozidlo je vybavené plnohodnotnými svetlometmi LED. K dispozícii je celý rad pokročilých bezpečnostných technológií, ktoré sú k dispozícii voliteľne, a zahŕňajú napríklad inteligentné núdzové brzdenie s rozpoznávaním chodcov. K dispozícii je tiež inteligentné upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu. Je to systém upozorňujúci na vybočenie z jazdného pruhu; keď je aktívny, volant jemne zavibruje a vozidlo sa pribrzdením konkrétnych kolies vráti naspäť do svojho pruhu.

Vozidlo Nissan Micra edícia BOSE Personal je dostupná s preplňovaným zážihovým motorom s objemom 0,9 l, výkonom 90 k a päťrýchlostnou manuálnou prevodovkou. Technológie, akými sú napríklad aktívna regulácia jazdy a aktívne držanie stopy, zabezpečujú zákazníkom istú a pohodlnú jazdu.

Výbava na stupni Acenta

Okrem edície Bose Personal Premium uvádza spoločnosť Nissan Sales Central a Eastern Europe taktiež lokálnu špeciálnu verzie s názvom BOSE Personal Edition. Táto špeciálna verzia je postavená na stupni výbavy Acenta a je dodávaná s preplňovaným zážihovým motorom s objemom 0,9 l a výkonom 90 k s päťrýchlostnou manuálnou prevodovkou.

Personalizácia exteriéru zahŕňa oranžové prvky na prednom a zadnom nárazníku, bočné ochranné lišty, kryty zrkadiel a 17“ disky kolies z ľahkej zliatiny.

Možnosti personalizácie interiéru zahŕňajú dvojito prešité farebné a na dotyk mäkké segmenty sedadiel vo farbe oranžová Energy a audiosystém BOSE Personal. Pre ešte pohodlnejšiu jazdy je vozidlo vybavené automatickou klimatizáciou a zadnou kamerou so zadnými parkovacími senzormi.

Nissan (šr)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov