Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Frankfurt 2017: aktualizovaný Golf Sportsvan

Od polovice roka 2014 je Golf Sportsvan vozidlom voľby pre tých, ktorí prisahajú na Golf, ale hľadajú mimoriadnu výšku sedadla, flexibilitu a priestor. Volkswagen teraz aktualizuje svoju kompaktné kombi, ktoré sa objaví po prvýkrát na medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom (12. – 24. septembra).

Pokiaľ ide o technológiu, nový Golf Sportsvan ponúkne tri nové benzínové motory TSI, rozšírenú škálu asistenčných systémov, novú generáciu informačných systémov, ako aj ďalšie funkcie v štandardnej výbave. Pokiaľ ide o vzhľad, Golf Sportsvan sa teraz vyznačuje precízne zaostrenou konštrukciou.

    

V nadväznosti na VW Golf  automobilkaVolkswagen teraz modernizuje aj Golf Sportsvan. Nielenže sa Golf Sportsvan teraz môže pochváliť modernejším dizajnom vďaka vylepšeniam štýlu. Zmeny sa týkajú aj novo navrhnutých nárazníkov, vidíme nové halogénové svetlomety s dennými svetlami LED, svetlomety s plnými LED diódami namiesto xenónových svetlometov a štandardné zadné LED-svetlá na všetkých verziách. Päť nových typov kolies z ľahkých zliatin (16, 17 a 18 palcov) a farieb, ako je napríklad nový odtieň Cranberry Red, dopĺňajú aktualizácie exteriéru. V interiéri je vylepšená nová dekoratívna výbava, tkaniny a kožené sedadlá.

Zaujímavý je nový navigačný systém Discover Pro s 9,2-palcovým displejom a ovládaním gestami. Konvenčné tlačidlá a ovládacie prvky sú vecou minulosti; ručné ovládanie sa vykonáva len pomocou dotykovej obrazovky a piatich kapacitných dotykových tlačidiel pozdĺž ľavého okraja nového informačného systému.

Okrem toho ponúka spoločnosť Volkswagen rozhranie pre informačný systém pre tablety (a smartphony) vo forme aplikácie Media Control. Aplikácia môže byť použitá na pohodlné ovládanie mnohých funkcií informačného systému – bez ohľadu na to, kde používateľ sedí vo vozidle. Cestujúci jednoducho pripoja svoj tablet k systému infotainmentu Discover Media alebo Discover Pro pomocou hotspotu WiFi.

Okrem toho spoločnosť Volkswagen ponúka aj balík “Bezpečnosť a služba” v Golf Sportsvan. Poskytuje vodičovi prístup k pomoci v širokej škále situácií. Medzi najdôležitejšie patrí služba “Automatické oznámenie o nehodách”, “Cestná služba” a “Servisné plánovanie”.

Funkcie, kgoré poskytujú väčšiu bezpečnosť a pohodlie v modeloch Golf Sportsvan zahŕňajú nové asistenčné systémy, ako je napríklad monitorovanie chodcov (časť systému Front Assist s mestským systémom núdzového brzdenia), Traffic Jam Assist (jazda stop-and-go až do 60 km/h), núdzový asistent, najnovšie generácie asistenta Park Assist a proaktívny systém ochrany cestujúcich, ako aj Trailer Assist, vrátane asistenta Park Assist.

Tri benzínové motory TSI so špičkovou technológiou a dva výkonné dieselové motory TDI dopĺňajú plánovanú zostavu pohonných systémov. Obidva motory TSI majú aj aktívnu správu valcov, ktorá deaktivuje dva zo štyroch valcov v definovaných prevádzkových fázach, aby sa znížila spotreba paliva a emisie.

VW (šr)

 

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov