Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Frankfurt 2017: ŠKODA KAROQ – digitálna revolúcia!

Po prvý raz sa v automobile ŠKODA používa individuálne programovateľný digitálny prístrojový panel a IAA vo Frankfurte n/M. je prvým veľtrhom, na ktorom bude toto auto predstavené.

Digitálny prístrojový panel, novinka modelu Škoda Karoq, bude mať výstavnú premiéru na medzinárodnom autosalóne IAA. Po prvýkrát nahrádza analógové indikátory ŠKODA takzvaným digitálnym prístrojovým panelom. Ovládačom možno samostatne nastaviť digitálny displej v štyroch rôznych konfiguráciách.

A táto novinka je jedným z mnohých riešení, ktoré umožňujú cestujúcim byť vždy online. ŠKODA Connect ponúka navigáciu v reálnom čase, automatické tiesňové volania a diaľkový prístup k vozidlu.

Škoda Karoq je ďalším krokom v ofenzíve SUV. Kompaktné SUV si možno objednať okamžite s jednou z dvoch prevodoviek a na výber je aj päť rôznych pohonných jednotiek. Po prvýkrát je možné prispôsobiť prístrojovú dosku v automobile ŠKODA. Karoq ponúka štyri rôzne jednoduché konfigurácie: Classic, Digital, Infoprofile a Reduced. Tieto zobrazenia definujú len voliteľný rámček. Ktoré informácie sa zobrazujú v ktorej časti displeja, či už veľkej alebo malej, sa individuálne zvolí ovládačom pomocou posúvacieho tlačidla pre každú časť obrazovky. Vpravo, vľavo alebo v strede môžete zobraziť informácie o audio systéme, telefóne, pomocných systémoch (Lane Assist, Front Assist atď.) alebo stave vozidla.

Na digitálnom prístrojovom paneli je možné nastaviť nasledujúce usporiadanie: Klasické usporiadanie s veľkým kruhovým otáčkomerom (vľavo) a rýchlomerom (vpravo). Medzeru medzi nimi je možné usporiadať individuálne – zobrazí sa aktuálny zábavný program alebo navigačná mapa. Digitálne rozloženie, kde mapa navigačného systému alebo obľúbený informačný systém vodiča zaberá takmer celú plochu displeja, uľahčuje vodičovi navigáciu prostredníctvom jasných informácií. Aktuálna rýchlosť jazdy, zaradený prevodový stupeň, automatické detekcie dopravných značiek alebo navigačné údaje sa zobrazujú v hornej alebo dolnej virtuálnej lište menším písmom a symbolmi.

Usporiadanie Infoprofile, u ktorého sa v strednej časi displeja nachádza veľký ukazovateľ, napríklad navigačná mapa a vpravo, vľavo a nad mapou je priestor pre jednotlivé individuálne dodatočné informácie, ako sú napríklad aktuálna rýchlosť, navigačné zobrazenie s piktogramami, zvolená rýchlosť, dopravné značky (napr. Obmedzenie rýchlosti, zákaz predbiehania) alebo čas jazdy. Zmenšené usporiadanie, ktoré je vhodné napríklad na jazdu v noci, napríklad digitálne zobrazuje iba dve vybrané informácie vo väčších oblastiach. Môže ísť napríklad o aktuálnu rýchlosť a zostávajúci kilometrový objem paliva v nádrži. Navyše horný a dolný displej zobrazuje základné informácie (čas atď.) menším písmom.. S aktívnym navádzaním k cieľu sú uprostred viditeľné navigačné šipky.

Škoda Karoq je pokračovaním SUV-ofenzívy značky a možno si ju objednať okamžite. K dispozícii sú dva stupne výbavy – Ambition a Style. Zákazníci si okrem toho môžu vybrať z dvoch benzínových motorov a troch dieselových motorov. Okrem toho sú cestujúci v tomto vozidle vždy online. ŠKODA Connect automaticky vyšle v prípade núdze volanie o pomoc a v prípade potreby odporučí obchádzkovú trasu.

Škoda Média Services (šr)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov