Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Pretekár Maťo Homola nezaháľa ani počas prázdnin

Náš popredný automobilový pretekár Maťo Homola má prázdniny, tak ako väčšina študentov. No hoci by 23-ročný vysokoškolák, ktorý nedávno získal titul bakalára, mohol leňošiť, pripravil si novú aktivitu.

Ostatné preteky sezóny TCR International Series sa išli 8. a 9. júla v nemeckom Oscherslebene. A Maťo v nich dokázal, že patrí medzi svetovú špičku v tejto kategórii. Po nádherných súbojoch najmä v druhých pretkoch s Giannim Morbidellim skončil tesne na 2. mieste. Do celkového hodnotenia si pripísal 24 bodov, takže v Nemecku to bol pre neho veľmi dobrý víkend. So ziskom 69 bodov je už v prvej desiatke priebežnej klasifikácie TCR International Series, patrí mu 9. miesto. Ďalšie preteky sa idú na konci prázdnin v exotickom Thajsku. 3. september na medzinárodnom okruhu Chang Buriram. Dlhú prestávku medzi pretekmi medzinárodného seriálu TCR Maťo využil nielen na oddych, ale aj na ďalšie aktivity.

“Letnú prestávku trávim na Slovensku, kde sa fyzicky, ale aj psychicky pripravujem na posledné tri víkendu sezóny TCR International Series. Chcem byť v čo najlepšej forme a podriaďujem tomu všetko. Do Thajska sa teším, pretože trať sa mi páči, má dobrý rytmus zákrut a kvôli dlhým rovinkám by mal vyhovovať nášmu autu. Minulý rok som tam zajazdil super kvalifikáciu, ale v pretekoch sa mi pre kolízie veľmi nedarilo, takže tento rok to chcem jednoznačne vylepšiť. Do Thajska odlietam netradične o pár dní skôr, aby som si zvykol na časový posun a rozdiel teplôt a vlhkosti,” poodhalil svoje plány na koniec leta a začiatok jesene Maťo Homola. Do skončenia TCR International Series 2017 po Thajsku budú zostaávať už len preteky v Číne (okruh Čche-žjang) a v Spojených arabských emirátoch (trať F1 Yas Marina v Abú Zabí).

Okrem prípravy na záver sezóny si Maťo vymyslel aj projekt, ktorý nazval jednoducho MAŤO HOMOLA RACESCHOOL. Ide o klasickú školu pretekárskej jazdy na okruhu. „Myslím si, že na Slovensku chýba taká škola pretekárskej jazdy, kde by sa adepti učili priamo od pilota so skúsenosťami z okruhov a najmä zo Slovakia Ringu,“ vysvetľuje Homola. Jedinečným je koncept individuálneho prístupu. Každému záujemcovi sa bude Maťo Homola venovať exkluzívne 3-4 hodiny, čo zaručí vysokú efektivitu a atraktívnosť. Počas týchto hodín sa postupne Maťo dostane s adeptom okruhovej jazdy cez teóriu obohatenú o sledovanie onboard záberov, bezpečnosť, praktický výklad teórie rýchlej jazdy až po samotnú jazdu, jej analýzu a odporúčania. Absolvovať pretekársku školu Maťa Homolu môže každý buď na svojom aute, aby tak ľahko spoznal svoje limity a možnosti svojho vozidla, alebo na ostrom BMW E30 s 3,5-litrovým atmosférickým motorom s výkonom 185 kW/250 koní. „Pri hmotnosti nižšej ako tona je to naozaj skvelé pretekárske auto, ideálne na naučenie sa jazdy na okruhu a princípov pretekania. Má perfektne rozloženú hmotnosť, jazdné vlastnosti s motorom vpredu a pohonom zadných kolies, čím sa naozaj priam ideálne hodí na naše potreby,“ opisuje Maťo svoj nový projekt. Viac informácií o MAŤO HOMOLA RaceSchool môžete nájst na webstránke Maťa Homolu – www.matohomola.sk.

(šr)

 

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov