Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Ford má nového generálneho riaditeľa: James Hackett

Svetové agentúry potvrdili odvolanie generálneho riaditeľa druhej najväčšej americkej automobilky Ford Marka Fieldsa, ktorý po 28 rokoch vo firme odchádza do dôchodku.

Jeho funkciu prevezme riaditeľ divízie mobility a autonómnych vozidiel Ford Smart Mobility James Hackett, ktorý má na starosti aj oblasť moderných technológií. Do automobilky prišiel v roku 2013. Ford tým reaguje na prepad svojich akcií a rastúcu nespokojnosť investorov z vývoja firmy a jej perspektiv.

Fields bol generálnym riaditeľom Fordu tri roky a odštartoval jeho transformáciu z “tradičnej” automobilky na “mobilnú”. Pripravil plány na výrobu autonómnych vozidiel a skúmal nové možnosti služieb, ako je zdieľanie áut či spolujazdca za poplatok.

Dôvodom odvolania  Fieldsa je aj skutočnosť, že sa nesústredil dostatočne na tzv. jadro podnikania automobilky, ako je napríklad výroba populárnych sedanov Fusion. A automobilka zaostala za rivalmi aj pri uvádzaní elektromobilov na trh.

O funkciu prišiel aj Ray Day, vedúcií komunikácie Fordu, ktorého nahradí Mark Truby, ktorý súčasnosti zodpovedá za komunikáciu Fordu Asia-Pacific.

(šr)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov