Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Prvé detailné fotografie ŠKODA KAROQ

KAROQ je najnovším predstaviteľom dizajnového jazyka vozidiel SUV značky ŠKODA.

Krátko pred svetovou premiérou kompaktného SUV 18. mája 2017 v Štokholme zverejnila česká automobilka prvé zábery svojho nového kompaktného SUV Škoda Karoq. Jasne viditeľný je pritom nový, emocionálny a dynamický dizajnový jazyk. Škoda Karoq má výrazný vzhľad, kryštalické prvky demonštrujúci silu, robustnosť a eleganciu. Nové vonkajšie rozmery umožnili vytvorenie priestranného interiéru, aj veľkoryso dimenzovaného batožinového priestoru.

      

Emocionálne a dynamický dizajn nového modelu Škoda Karoq s početnými kryštalickými prvkami je pojatý celkom v duchu nového dizajnového jazyka značky ŠKODA. Predok zaujme výrazným trojrozmerným dizajnom. Mriežka chladiča s dvojitými vertikálnymi lamelami je orámovaná chrómovanou lištou a má lichobežníkový tvar, typický pre vozidlá ŠKODA.

Vzhľad svetlometov našiel inšpiráciu v tradičnom umení českých sklárov. Kryštalické tvary, ozdobené ôsmimi “očnými riasami” vnútri hlavného svetlometu, spoluvytvárajú funkčný prvok s jedinečným dizajnom. Uprostred kapoty motora nesie nové SUV hrdo veľké logo ŠKODA.

      

Atraktívne kryštalické tvary sú viditeľné aj na delených zadných skupinových svetlách, ktoré využívajú svetelné diódy pre koncové, brzdová a hmlové svetlá. Aj Škoda Karoq so svojím nočným vzhľadom hlási k rodine vozidiel s okrídleným šípom v znaku – koncové svetlá do tmy s charakteristickým tvarom písmena C.

Kompaktné SUV má dĺžku 4 382 mm, šírku 1 841 mm a výšku 1 605 mm. Rázvor náprav 2 638 mm (pri verzii s pohonom všetkých kolies 2 630 mm) naznačuje veľkorysý vnútorný priestor, charakteristický pre vozidlá značky ŠKODA.

Batožinový priestor má v päťmiestnom usporiadaní interiéru základný objem 521 l. Pri sklopených zadných sedadlách vzrastie objem pre batožinu na 1630 l. S voliteľne dodávaným systémom zadných sedadiel VarioFlex je základná veľkosť priestoru pre batožinu variabilná a pohybuje sa od 479 do 588 l. VarioFlex sa skladá z troch samostatných, individuálne nastaviteľných sedadiel, ktoré možno v prípade potreby dokonca vybrať z vozidla. Maximálny využiteľný objem batožinového priestoru pri dvojmiestnej konfigurácii interiéru a po vybratí sedadiel činí 1 810 l.

V interiéri je úplne novo koncipovaná prístrojová doska, horizontálne rozdelená dekoračnými prvkami na mohutnejšiu hornú a menšiu spodnú časť. Toto rozdelenie vyniká najmä na veľkých plochách na strane spolujazdca. Štyri veľké výduchy ventilácie sú orientované vertikálne, dva z nich bezprostredne susedia s vysoko v zornom poli umiestneným veľkoplošným kapacitným dotykovým displejom v sklenenom dizajne. Ambientné LED osvetlenie je ďalšou novinkou veľkoryso dimenzovaného interiéru. Mimoriadne tenké svetelné vodiče na hornom okraji každej zo štyroch dverových líšt a analogické LED prvky

integrované do dekoračných prvkov v palubnej doske vytvárajú jedinečnú atmosféru na palube. Vodič môže regulovať intenzitu a aj prepínať medzi v desiatimi rôznymi odtieňmi svetla.

V rámci Stratégie ŠKODA 2025 bude značka v nasledujúcich rokoch rozširovať modelovú paletu o nové modely. V centre pozornosti je pritom najmä rozšírenie ponuky modelov SUV. Model Škoda KodiaQ vstúpil nedávno na trh ako nové veľké SUV značky. Škoda Karoq

predstavuje pre značku ďalší míľnik.

Uvedenie na trh je naplánované na druhú polovicu roka 2017.

ŠKODA Media Services (šr)

 

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov