Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Spyker sa vrátil na scénu s modelom C8 Preliator Spyder

Holandská malosériová automobilka Spyker sa preslávila výrobou jedinečných luxusných športiakov, ktorých je na svete ako šafranu. Na tohtoročnom autosalóne v Ženeve značka predstavila svoj najnovší počin, ktorý vznikol v spolupráci so švédskou značkou a nesie názov Spyker C8 Preliator Spyder.

 

 

Uvedená novinka je poháňaná novým agregátom, ktorý nahradzuje vidlicové osemvalce Audi z predchádzajúcich modelov značky. Nový atmosférický vidlicový osemvalec Koenigsegg s objemom päť litrov disponuje výkonom 600 koní a krútiacim momentom 600 Nm.

 

 

Jednotka bude spárovaná len so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou, ktorá spĺňa náročné požiadavky klientov. „Skutoční motoristickí nadšenci sa znovu vracajú k manuálnym prevodovkám,“ reagoval šéf značky Spyker Victor Muller.

 

Hliníkový priestorový rám nového Spykeru je zabalený do sviežo vypadajúcej karosérie, ktorá nesie tradičné dizajnové prvky značky. Celý voz by mal vážiť približne 1390 kilogramov.

 

 

Spojenie so silným agregátom dovolí športiaku atakovať stovku za 3,6 sekundy a potom dosiahnuť maximálnu rýchlosť 322 km/h. Z takej rýchlosti auto zastaví za pomoci veľkých bŕzd s rozmermi 350 mm vpredu a 322 mm vzadu. Cena vozu, z ktorého sa vyrobí len 100 exemplárov, sa pohybuje od 400.000 eur vyššie.

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov