Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Prekvapenie od Ferrari? Špeciálna edícia s názvom J50

Ferrari síce čas od času nejakú špeciálnu edíciu predstaví, ale vždy sa o nej vie dlho dopredu a vždy ide o veľmi diskutované téma. V prípade nového modelu J50 sa ale podarilo všetko udržať v tajnosti a tak bolo toto veľké predstavenie v National Art Center v Tokiu súčasne veľkým prekvapením.

 

Automobil s označením J50 stojí na základoch modelu 488 Spider, ktoré ale oddelenie automobilky zodpovedné za špeciálne projekty s názvom Special Projects nutne prepracovalo. Inšpiráciu údajne brali ze 70. a 80. rokov, keď mali autá štýlov na rozdávanie.

 

Zároveň má voz strechu s odnímateľnými karbónovými panelmi. Pre dizajnérov bolo tiež dôležité, aby boli schopní vytvoriť takzvaný „helmet visor“ efekt. To znamená, že okná majú budiť dojem tmavého skla na prilbe. Určite si všimnete čiernej bočnej linky, ktorá má odkazovať na legendárne modely GTO, F40 alebo F50.

 

Model J50 poháňa dvakrát preplňovaný osemvalec s objemom 3,9 litra, ktorý disponuje výkonom 690 koní. Z pokoja na 100 km/h zrýchli asi za tri sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 325 km/h. Celkovo vznikne len 10 kusov tohoto vozu, cenu ale automobilka neprezradila.

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov