Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Porsche Panamera Sport Turismo s novou tvárou

Niekoľko dní pred tohtoročným ženevským autosalónom zverejnila spoločnosť Porsche svoju faceliftovanou verziu obľúbeného luxusného sedanu Porsche Panamera Sport Turismo. Dizajnovo tento model vychádza z konceptu roku 2012, len v tomto prípade bolo pridaných niekoľko praktických vecí.

 

 

Estetický rozdiel medzi „klasickou“ Panamerou a verziou Sport Turismo je vidieť na prvý pohľad. Vďaka predĺženej časti strechy, ponúka Sport Turismo viac priestoru nad hlavami cestujúcich vzadu a vzhľadom ku konštrukcii sa tiež zväčšil batožinový priestor.

 

 

Hlavným rozdielom oproti predchádzajúcej generácii je však možnosť prevozu troch pasažierov na zadnej sedačke. Takže tu neplatí zažitá konfigurácia 2+2, ale teraz je to plnohodnotný päťmiestny automobil.

 

 

Voz patrí do pomaly sa rozvíjajúcej kategórie Shooting Brake a jej počiatky v širšom automobilovom priemysle môžeme pozorovať od 60. rokov minulého storočia. Z moderných vozov tam patrí Ferrari FF (2011), Jaguar XF Shooting Brake, BMW Z Coupé alebo Mercedes-Benz CLS Shooting Brake.

 

 

Aktívny zadný spoiler pracuje v troch rozdielnych režimoch, podľa aktuálnej rýchlosti a nastavenia jazdného režimu. Pokiaľ sa vám nové Porsche Panamera Sport Turismo páči, môžete si vybrať z piatich nových variant – Panamera 4, Panamera 4S, Panamera 4S Diesel, Panamera 4 E-Hybrid a samozrejme Panamera Turbo.

 

 

Posledná varianta ponúka výkon 550 koní z dvojito preplňovaného V8 motoru s objemom 4,0 litra. Paradoxne najrýchlejšou variantou je verzia Panamera Turbo S E-Hybrid, ktorej výroba je naplánovaná až na rok 2018 a ponúkne výkon 680 koní.

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov