Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Nástupca Porsche 918 Spyder najskôr v roku 2025

Napriek tomu, že nová generácia superšportových vozov od značky Aston Martin a Mercedes-AMG už číha za rohom, predstavitelia automobilky Porsche nemajú v pláne urýchľovať vývoj nového modelu 918 Spyder.

 

„Plánujeme niečo do budúcnosti, ale nie je to otázka blízkej budúcnosti. Špeciálne modely ako napríklad 918 Spyder normálne predstavujeme každých 10 rokov. Posledný model 918 Spyder sme uviedli v roku 2011. Teraz máme rok 2017, takže nie je ten správny čas hovoriť na túto tému. Myslím, že treba počkať a o päť rokov to bude aktuálne,“ prezradil globálny šéf značky Porsche Oliver Blume.

 

Podľa motoristických médií oba modely Aston Martin Valkyrie aj Mercedes-AMG Project One prídu na trh ešte pred koncom tejto dekády. Po roku 2022 je navyše naplánovaný plne lektrický nástupca vozu McLaren P1, ktorý ešte zvýši konkurenciu medzi superšportiakmi. Porsche tak s novým modelom 918 Spyder nepríde skôr ako v roku 2025.

 

Blume však víta konkurenčné prostredie s firmami Mercedes a Aston Martin v tomto segmente luxusných športových automobilov . „Máme radi súťaženie, pretože pochádzame zo sveta motošportu. Súťaživosť a konkurencia vám pomáhajú napredovať, byť lepším, takže je veľmi dôležité myslieť na inovácie a automobil s najlepším ovládaním a najlepšou dynamikou. Skutočne sa teším z tejto konkurencie,“ dodal Blume.

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov