Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Lotus oslávil polstoročie v súčasnej továrni modelom Evora 400 Hethel Edition

Britská športová značka Lotus si koncom minulého roka pripomenula 50 rokov výrobného procesu v továrni v Norfolku modelom Evora 400 Hethel Edition. Čerstvá limitovaná edícia sa od modelu Evora 400 odlišuje úpravami exteriéru aj interiéru.

Vlani uplynulo polstoročie, čo sa automobilka presťahovala z Cheshuntu do Hethelu v Norfolku. Na konci roku 1966 vybehol z novej továrne model Type 46 Europa, kompletné sťahovanie, ukončenie a obnovenie výroby sa odohralo naprosto plynulo, bez prerušenia výroby.

 

Zákazník si bude mať možnosť vybrať z troch odtieňov karosérie, odkazujúcich na slávnu minulosť značky. K dispozícii bude Essex Blue, Black Motorsport a klasická Racing Green. Výročná edícia je ozdobená prúžkami na bokoch karosérie, dostane strieborné kované kolesá a na červeno lakované brzdové strmene.

 

Interiér môže byt buď v červeno-čiernom alebo len čiernom prevedení, ktoré bude čalúnené buď kožou alebo Alcantarou. A samozrejme, nesmie chýbať ani pamätná plaketka umiestnená na koženom paneli pred spolujazdcom.

Hethel Edition používa totožnú techniku ako základné prevedenie 400. Pod kapotou teda nájdete kompresorom preplňovaný šesťvalec s objemom 3,5 litra, ktorý na zadné kolesá posiela výkon 406 koní (298 kW) a krútiaci moment 410 Nm. Aj v tomto prípade môžete voliť medzi šesťstupňovým manuálom a automatom s rovnakým počtom rýchlostí.

 

Šikovný šofér zvládne s manuálnou prevodovkou akceleráciu z nuly na 100 km/h za 4,2 sekundy. Menej zruční jedinci dokážu to isté s automatom. Limitované edície nikdy nie sú lacnou záležitosťou. V tomto prípade si Lotus za Evoru 400 Hethel Edition účtuje 100.500 eur.

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov