Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Vozidlá Toyota a Lexus dominujú v štúdii spoľahlivosti vozidiel organizácie J.D. Power

Vozidlá Lexus už šiesty krát za sebou získali najlepšie hodnotenie zo všetkých značiek v americkej štúdii spoľahlivosti (VDS) organizácie J.D. Power za rok 2017.

Najspoľahlivejším automobilom v rámci celého prieskumu sa ukázala byť Toyota Camry. Modely značiek Toyota a Lexus získali 10 z celkovo 18 ocenení naprieč rôznymi kategóriami.

Okrem najvyššieho skóre z celkových hodnotených značiek získal Lexus tri ocenenia v rôznych kategóriách. Model ES sa umiestnil najvyššie v kategórii prémiových vozidiel kompaktnej triedy a Lexus GS tak kraľoval prémiovým vozidlám strednej triedy. RX bolo označené za najspoľahlivejšie prémiové SUV strednej triedy.

Z mainstreamových značiek sa najvyššie umiestnila Toyota (v celkovom hodnotení tretia), ktorá získala sedem najlepších ocenení naprieč rôznymi kategóriami. Toyota Camry vykázala najnižší priemerný počet nahlásených problémov na 100 vozidiel (jednotka PP100) a bola označená za najúspešnejšiu v kategórii vozidiel strednej triedy. Model FJ Cruiser dominoval v kategórii kompaktných SUV a Toyota Prius si vybojovala najvyššiu priečku medzi kompaktnými automobilmi. Modely Venza a Avalon získali najlepšie ohodnotenie v kategórii SUV strednej triedy, resp. vozidiel vyššej triedy, zatiaľ čo Toyota Prius v bola najlepšie hodnoteným kompaktným MPV. Obľúbená Sienna kraľovala v kategórii minivanov.

Štúdia hodnotí počet problémov nahlásených majiteľom vozidiel modelového prevedenia 2014 v priebehu tretieho roka vlastníctva vozidla. Štúdia spoľahlivosti organizácie J.D. Power potvrdzuje, že dlhodobá spoľahlivosť je pre zákazníkov vyberajúcich nové vozidlo i naďalej dôležitým faktorom. Počet problémov zaznamenaných majiteľmi vozidiel má vplyv na ich rozhodovanie sa pri nákupe nového vozidla a ovplyvňuje aj zostatkovú hodnotu automobilov.

Kategórie Model PP100
Vozidlá strednej triedy Toyota Camry 76
Prémiové kompakty Lexus ES 91
Kompaktné SUV Toyota FJ Cruiser 92
Prémiové vozidlá strednej triedy Lexus GS 94
Prémiové SUV strednej triedy Lexus RX 105
Kompaktné automobily Toyota Prius 108
SUV strednej triedy Toyota Venza 112
Vozidlá vyššej triedy Toyota Avalon 113
Kompaktné MPV Toyota Prius v 124
Minivany Toyota Sienna 147

Toyota, dk

 

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov