Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Štart produkcie nového Nissan Micra

Do európskeho B-segmentu prichádza vizuálne i technicky silný nováčik – Nissan micra novej generácie.

Prvé automobily piatej generácie Nissan Micra už schádzajú z  výrobnej linky vo Francúzsku. Otvárajú novú kapitolu v úspešnej histórii, ktorá začala pred viac ako tromi desaťročiami v roku 1983. Odvetdy si malú ikonu kúpilo  viac ako sedem miliónov zákazníkov a Micra sa stala  jedným z najznámejších modelov na svete.

All-New Nissan Micra start of production       Nissan-Micra-2017_1

Po sedemročnej prestávke  budú model Micra, ktorý je postavený na modifikovanej verzii platformy Nissan V, opäť vyrábať na starom kontinente. Zároveň to znamená premiéru: Je vôbec prvým osobným automobilom značky Nissan, ktorý prudukujú v európskej továrni partnerov Aliancie Renault – v lokalite Flins vo Francúzsku. Tunajšia automobilka má bohaté skúsenosti v oblasti výroby malých automobilov pre európsky trh. Výrobu tu v západnej časti Paríža začali v roku 1952 a je najstarším závodom na produkciu osobných automobilov koncernu Renault. Okrem modelu Micra tu v súčasnosti schádzajú z výrobných pásov aj modely Renault Clio a Zoe.

Takáto “miešaná výroba” vozidiel v rámci aliancie prináša významné synergie a mnoho výhod pre obe spoločnosti a rovnako pre zákazníkov. Predovšetkým sa tým dajú čo najprogresívnejšie využiť výhody výrobného systému Aliancie, ktoré nasadzujú do praxe  pri výrobe modelov Renault aj Nissan. Zabezpečuje to aj lepšie využitie výrobných kapacít a zaisťuje, že najvyššie štandardy kvality sú uplatnené vo výrobe.

Nový Nissan Micra je radikálnym pokračovateľom vývoja a konštrukčných zlepšení v porovnaní s priamym predchodcom a tiež vo vzťahu k trom veľmi úspešným “supermini“, ktoré určovali históriu modelových radov počas 34 rokov od prvej generácie európskeho debutu. Rozmerovo narástla nová Micra oproti predchodcovi. Je dlhšia, širšia ale nižšia než kedykoľvek predtým. Dĺžka je teraz 3995 mm, čo predstavuje nárast o 170 mm. Šírka dosahuje hodnotu 1742 mm, viac o 77 mm. Výška je oproti predchodcovi menšia 0 69 mm – 1452 mm.

Nová Micra je vozidlom, ktoré je navrhnuté s jasným zameraním na očakávania a potreby európskych zákazníkov v dvoch farbných prevedeniach.  Aj v oblasti technológie prevzala nová Micra vedúcu úlohu. Rad funkcií je nových nielen v tomto modelovom rade, ale v celom segmente. Patrí k nim na želanie inteligentný asistent Lane Keeping Assist (upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu), bezpečnostný systém, ktorý vráti Micru v prípade potreby jemne späť na správnu cestu. Ďalšou výnimočnosťou v tomto segmente je Bose® Personal Sound-System s reproduktormi v opierke hlavy sedadla vodiča, ktoré produkujú mimoriadny 360 stupňový zvukový zážitok. Nechýba ani autoamatické prepínanie svetiel, či rozpoznávanie dopravných značiek. Na displeji Nissan Connect je prístup k hudbe, správam i obľúbeným aplikáciám pomocou služby CarPlay od spoločnosti Apple.

Do najnovšieho plnofarebného 5-palcového TFT monitora Nissan sa zmestí podrobná navigácia, identifikácia volajúceho, údaje o zvukovej stope, aj stav bezpečnostných prvkov. Navigácia, komunikácia hands-free a aplikácie pre vozidlo priamo a naživo na 7-palcovej antireflexnej dotykovej obrazovke.

Modul Intelligent Mobility Nissan je ako tretie oko a šiesty zmysel zároveň.Vďaka štyrom kamerám poskytne panoramatický kamerový parkovací systém pohľad z vtáčej perspektívy na auto a jeho okolie, pričom vďaka delenej obrazovke sa dá prepínať medzi zobrazením spredu, zozadu či zboku, aby bolo parkovanie či manévrovanie hračkou.

S celým radom možností personalizácie si môžu zákazníci prispôsobiť svoju Micru zvonka aj zvnútra svojim individuálnym potrebám. A môžu si užiť veľa zábavy vďaka dokonalej agilite a spoľahlivosti. Tri motory – dva benzínové a jeden diesel – sľubujú potešenie z jazdy. Základom bude zážihový preplňovaý trojvalec 0,9 l (66 kW/90 k a 140 Nm) a doplní ho litrový atmosférický zážihový motor (54 kW/73 k a 95 Nm). Nechýba ani vznetový  1,5-litrový štvorevalec (66 W/90 k a 220 Nm). Napríklad Micra 0,9 IG-T Acenta s turbo benzínovým motorom pod kapotou (66 kW/90 k) má zaujímavé vybavenie: klimatizácia, audio systém so 7-palcovým farebným dotykovým displejom, tempomat, veľký informačný displej autonómny Emergency Brake Assist sú štandardne na palube.

Nissan (šr)

 

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov