Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Pohár Toyota GT86 CUP aj v roku 2017

Spoločnosť TOYOTA Motorsport GmbH (TMG) oznámila, že pohárová súťaž GT86 Cup bude prebiehať aj v sezóne 2017.

Táto súťaž existuje od roku 2013 a je súčasťou obľúbenej pretekárskej série VLN na severnej slučke Nürburgringu. GT86 Cup umožňuje súkromným tímom zúčastniť sa jedného z najväčších európskych šampionátov vozidiel kategórie GT.

2016_GT86_Cup_4__mid      2016_GT86_Cup_3__mid

TMG uprostred pretekárskej sezóny 2016 v rámci kampane predstavila svoj modernizovaný model GT86 CS-Cup, ktorý nahradil verziu CS-V3. Nové vozidlo je ľahšie aj výkonnejšie a disponuje lepšou aerodynamikou, čo počas sezóny napomohlo výrazne zlepšiť okruhové časy.

Výkonnejší a ľahší model CS-Cup s vyšším krútiacim momentom ponúka lepšie jazdné schopnosti, zatiaľ čo ďalšie úpravy (napr. schopnosť radenia bez ubratia plynu s automatickým pridávaním medziplynov alebo modifikovaný šiesty stupeň) prispievajú k vyššiemu pôžitku z jazdy, avšak pri zachovaní ľahkého ovládania, ktoré bolo pre CS-V3 typické.

Na sezónu 2017 prejde model CS-Cup ďalšími optimalizáciami od TMG vrátane drobnejších zmien na základe spätnej väzby od účastníkov pohárovej súťaže a testov z tohto roku.

Nové vozidlo predstavuje výkonnostný skok, avšak drží sa svojej povestnej cenovej dostupnosti vďaka prevádzkovým nákladom na úrovni iba 6,20 eur na kilometer(1), a tak TMG pevne verí, že na štartovom rošte pohárovej súťaže sa v budúcom roku objaví rad nových účastníkov.

Okrem postupného zlepšovania vozidla sa TMG môže pochváliť atraktívnymi plánmi v rámci samotnej pohárovej súťaže, ktorá v roku 2017 ponúkne súťažiacim ešte vyššiu pridanú hodnotu a viac zážitkov. Konkrétne informácie budú k dispozícii v budúcich týždňoch, no už teraz možno prezradiť, že cieľom je zachovať nízke štartovné a veľkorysé finančné prémie, vďaka ktorým si táto časť série VLN získala nemálo priaznivcov.

Toyota,dk

(1) Náklady na kilometer sú len odhadom a vychádzajú z 10 pretekov súťaže GT86 Cup vrátane poistného, štartovného v pretekoch, poplatkov za účasť v pohárovej súťaži, nákladov na údržbu strojov a opravy. Ďalšie podrobnosti nájdete na stránke www.RacingByTMG.com.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov