Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Seat Ateca X-Perience

Seat Ateca sa len začala predávať, prvé kusy dorazili k svojim zákazníkom len nedávno a Seat už predstavil koncept s prívlastkom X-Perience.

Seat Ateca je prvým SUV modelom španielskej spoločnosti a tak mu automobilka pomáha rôznymi spôsobmi. Najnovším je predstavenie konceptu X-Perience, ktorý má byť podľa Seatu ešte viac odolnejší na off-roadové výlety mimo cestu.

Seat Ateca X-Perience má k dispozícii nastavenie pohonu na 4 režimy: Normal, Sport, Eco a Individual. S funkciou Hill Descent Control (asistent pre zjazd z kopca) tak môže pomôcť neskúsenému vodičovi prekonať aj ťažšie terénne podmienky.

Seat Ateca X-Perience Seat Ateca X-Perience

Cieľom nového konceptu je podľa Seatu zdôrazniť charakteristiky pohonu všetkých kolies modelu Ateca. Automobilka predpokladá, že až 95 % majiteľov novej Atecy bude jazdiť na asfalte a len 5 % zavíta do ľahšieho terénu.

S modelom X-Perience by toto číslo mohlo byť 75 % mestských vodičov voči 25 % tých, ktorí si spravia výlet aj do terénu. Koncept je navrhnutý s 18-palcovými diskami kolies s vysokým profilom plášťov a čiernymi lištami na blatníkoch a dverách.

Exteriér je lakovaný do olivovo zelenej matnej farby, ktorá odráža maskovanie v lesoch. Detaily, ako napríklad strešné nosiče alebo zadný spojler sú pochrómované. V interiéri dominujú športové sedadlá s čalúnením v semišovej koži a hliníkové nástupné prahy s logom X-Perience.

Seat Ateca X-Perience Seat Ateca X-Perience

Systém 4Drive využíva spojku Haldex najnovšej generácie s kontrolou trakcie XDS. Pohonnou jednotkou je vznetový dvojliter s maximálnym výkonom 140 kW (190 k). Krútiaci moment vrcholí hodnotou 400 Nm.

Motor je spojený so 7-stupňovou automatickou prevodovkou DSG. Vo výbave je asistent pre jazdu v dopravnej zápche, adaptívny tempomat ACC alebo Front Assist. Vodič tiež môže využiť asistent diaľkových svetlometov, 360° kameru alebo 8-palcový displej s Media systémom.

MM, Seat

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov