Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Mini John Cooper Works Clubman

Verzia Clubman nie je príliš obľúbená a jej predaje netrhajú rekordy. Mini sa rozhodlo rozšíriť ponuku motorov s najsilnejšou verziou John Cooper Works.

Potom, čo sa svetu predstavila nová generácia Mini, zostávali nadšenci trpezliví. Všetci čakali na najvýkonnejšiu verziu John Cooper Works. Tá ako jediná zostávala nedostupná pre verziu menšieho kombi Clubman.

Aktuálne však Mini predstavilo najvýkonnejšiu verziu Clubmana s prívlastkom John Cooper Works. V základnej výbave na prenos krútiaceho momentu nepostačuje pohon len prednej nápravy, a tak dostala novinka pohon všetkých kolies All4.

Vozidlo bolo voči bežným verziám značne „prekopané“ nielen v oblasti podvozka, ale aj exteriéru a interiéru. Do sériovej výbavy pribudli napríklad LED svetlomety, parkovacie senzory vpredu a vzadu, bezkľúčový vstup alebo tempomat s obmedzovačom rýchlosti.

Mini John Cooper Works Clubman Mini John Cooper Works Clubman

Pohonnou jednotkou je preplňovaný dvojlitrový štvorvalec s maximálnym výkonom 170 kW (231 k). Voči verzii Clubman S je to navýšenie o 29 kW (39 k). Krútiaci moment vrcholí hodnotou 350 Nm. V štandardnej výbave je 6-stupňová manuálna prevodovka, za príplatok je dostupný 8-stupňový „automat“ Steptronic.

Priemerná spotreba paliva je podľa automobilky 7,4 l/100 km, verzia s automatickou prevodovkou spotrebuje o 0,6 l/100 km menej. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h zvládne model za 6,3 sekundy. Automobil stojí na 18-palcových diskoch John Cooper Works Black Grip Spoke, za príplatok sú dostupné o palec väčšie kolesá.

Nové vzduchové prelisy na karosérii prezradia najvýkonnejšiu motorizáciu v ponuke. Na maske chladiča pribudlo logo John Cooper Works. Exteriér je lakovaný do zelenej farby Rebel Green, červené kontrastné prvky sú na streche a krytoch spätných zrkadiel.

Mini John Cooper Works Clubman Mini John Cooper Works Clubman

Športové pruhy cez celé vozidlo môžu byť v červenej alebo čiernej farbe. Objem batožinového priestoru je 360 l a po sklopení delených sedadiel v pomere 40:20:40 vznikne objem až 1 250 l. Farebný displej s uhlopriečkou 6,5 palca môže byť za príplatok vymenený za 8,8-palcový displej.

Vo voliteľnej výbave je tiež head-up displej alebo adaptívne svetlomety. Športový kožený volant spolu so športovými pedálmi prezradia najvýkonnejší model aj v interiéri. Na strane vodiča je v spätnom zrkadle projekčné logo Mini, ktoré pri otvorení dverí osvetlí priestor pred nimi a uľahčí nastupovanie. Mini presné ceny zatiaľ nezverejnilo.

MM, Mini

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov